Najlepsze gry roku 2021 - Top 10

Najlepsze gry roku 2021 - Top 10

Najlepsze gry roku 2021 - Top 10

Mimo wielu kłopotów, jakie toczą branżę gier, problemu z dostępem do dużych tytułów absolutnie nie mamy. Kolejne premiery nas zalewają, zaskakują i oszałamiają. Przy okazji zakończenia roku zawsze warto zatrzymać się, spojrzeć wstecz i podsumować jego najlepsze tytuły. Tym bardziej że 2021 obfitował w kilka świetnych wydarzeń. Microsoft wrócił do mocnych premier, jak nowe Halo czy Forza Horizon, Sony przygotowało next-genowe Returnal, Nintendo ma Metroida (i nie tylko), a w środku tego wszystkiego stanął przecież nowy Resident Evil. Przy takich markach nie możemy mówić o słabym roku. Pandemia wciąż opóźnia kolejne premiery, a i tak mamy dylemat przy składaniu takich top 10. Kluczem do zestawienia było zestawienie przede wszystkim oryginalności i wpływu na branżę danej produkcji. Zapraszam na wspólną wycieczkę przez to co było najlepsze i najciekawsze w 2021:

Seria Need For Speed - Top 10

 

10. No More Heroes 3

No More Heroes 3 można od razu uznać za tytuł przegapiony - seria jest dość niszowa, a do tego premiera odbyła się tylko na Switchu. NMH3 tkwi w mechanice i realiach z minionych lat, jednak ma w sobie wspaniałe pomysły. To gra, która jest jak film akcji puszczony na VHS. Wielki miks walki z kosmitami, pojedynków na miecze, ciosów wyjętych z najsłynniejszych meczów wrestlingowych, oraz punkowego podejścia do tego czym może być gra wideo. Połączono to z przepięknym soundtrackiem, oraz z absolutnie luźnym podejściem do tego jak połączyć serialową narrację z tym co można spotkać blockbusterach. Jeżeli potraficie przymknąć oko na pusty świat, oraz zatopić się w efektownej walce, oraz zasmakować w interaktywnym kinie klasy B to będzie to dla was piękne przeżycie. I na pewno wyjątkowe nie tylko w skali roku.

 

9. Psychonauts 2

Powrót Psychonauts nie był czymś łatwym do przewidzenia. Double Fine po wykupieniu przez Microsoft zyskało ogromny zastrzyk pieniędzy i swobody, dzięki czemu mogli kontynuować swą wielką platformówkę. Witajcie w świecie Rasputina potrafiącego włamać się do ludzkich głów i wydobyć z nich to, co najlepsze lub najgorsze. Fantazyjny projekt poziomów, pełne humoru dialogi, interesujące dekoracje - to co zawsze było znakiem rozpoznawczym studia Tima Schafera, i tym razem wybiło się na pierwszy plan. Jeżeli tęsknicie za platfromówkami, które miały wysokie budżety i skalę, to na pewno nie możecie przegapić Psychonauts 2. W 2021 to jeszcze bardziej oryginalna gra niż oryginał w swoim czasie.

 

8. Hitman 3

IO Interactive ma już w swych rękach Hitmana (przejęli do niego prawa od Square Enix) co wpływa na markę tylko w pozytywny sposób. Łysy zabójca to teraz coś więcej niż postać, za którą stoi wsparcie w postaci ciekawej historii i środowiska. To już nasz wielki avatar dookoła, którego zbudowano niesamowite poziomy, oferujące tonę możliwości. Można nawet uznać, że Hitman stał się platformą dla fanów kreatywnej eliminacji celów. Mimo dość sztampowej otoczki, gdy już zapoznamy się z serią, odkryjemy, jak wiele ma nam do zaoferowania i ile niespodzianek można w niej odkryć. Aspekt bicia własnych rekordów i szukania wciąż nowych dróg do wykonania zadania także został tu świetnie wykorzystany. Wspaniale oglądać jak długą drogę przeszła ta seria i jak pięknie dostosowała się do nowych czasów i odbiorców,  nie porzucając swych korzeni. Bardzo jakościowa rzecz, w której bez problemu można przepaść na dziesiątki godzin.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gry roku 2021 - Top 10

 0