Top 10 najlepszych gier 2018 roku

Top 10 najlepszych gier 2018 roku

W 2017 roku branża gier została zbombardowana świetnymi tytułami tak mocno że wydawało się, że nic z niej nie zostało. Tymczasem 2018 niemal bez wysiłku podjął wyzwanie jeszcze mocniejszego zaatakowania naszych serc i portfeli. Mamy za sobą wspaniałe dwanaście miesięcy, które najlepiej podsumować może dziesięć silnych gier, tworzących ranking tego, co było najlepsze w 2018. Oczywiście ranking jest subiektywny, jednak został opracowany tak, by wybrać te najciekawsze, najmocniejsze i najbardziej dopracowane produkcje. Docenione zostały tu wielkie powroty, niespodziewane hity oraz zupełnie nowe tytuły. W zestawieniu zabrakło niestety gier Nintendo, które po wspaniałym zeszłym roku wyraźnie przystopowało z własnymi produkcjami na Switcha. Dlatego właściwie cały top 10 to gry, które można dorwać na PS4 albo PC. I szczerze polecamy to zrobić, bo te bardziej i mniej oczywiste wybory to stuprocentowy sposób na spędzenie wielu świetnych godzin. Zwłaszcza fani urzekających kampanii single player zostali rozpieszczeni przez developerów. Jedziemy:

Jakie jest  Top 10 najlepszych gier 2018 roku? Czas to sprawdzić i zobaczyć ile z tych tytułów zdążyliście zaliczyć podczas ostatnich 365 dni.

 

10. Return of the Obra Dinn

  • Data premiery: 18.10.2018
  • Platformy: PC
  • Średnia na Metacritic: 88%

Return of the Obra Dinn to wyjątkowy projekt twórcy Papers, Please. Lucas Pope ponownie udowodnił, że samotnie potrafi rzucić wyzwanie całej branży gier. Niepozorna przygodówka urzeka pomysłem na siebie i oprawą przypominającą czasy pierwszych komputerów. Dwutonowa grafika, przez której pryzmat widzimy akcję, jest czymś do tej pory niespotykanym – nie w tym połączeniu. Jako detektyw staramy się odkryć tajemnicę Obra Dinn, statku handlowego, który został uznany za zaginiony, a po kilku latach przybił do brzegu... Jest rok 1808, a my odnajdując szkielety członków załogi i używając specjalnego kompasu, oglądamy ostatnie chwile ich życia. Rozwiązując tak powstałe łamigłówki możemy połączyć skrawki historii w całość, odkrywając co właściwie stało się na pokładzie statku, który wrócił z zaświatów. Poznawanie tej tajemnicy i łączenie kolejnych poszlak to świetne wyzwanie dla każdego, kto kocha usiąść przy komputerze i pogłówkować w dobrze wyglądającej, inteligentnej i świeżej przygodówce. I choć trudno, żeby ten w sumie nieduży indyk zgarnął nagrody za najlepsza grę roku, ale jako największe zaskoczenie na pewno się sprawdza. Wyjątkowa gra poszerzająca nasze spojrzenie na to medium.

Najważniejsze cechy:

 Unikalna oprawa

 Wciągająca fabuła

 Powiew świeżości w przygodówkach

 Ilość zagadek

 Klimat

 Fabuła i niespodzianki jakie w sobie kryje

 

9. Tetris Effect

  • Data premiery: 09.11.2018
  • Platformy: PS4
  • Średnia na Metacritic: 89%    

Czy na tak ogranym polu jak Tetris można zrobić jeszcze coś nowego? Gdy za pracę nad grą bierze się sam Tetsuya Mizuguchi (m.in. Rez, Lumines), mistrz łączenia gameplayu z muzyką elektroniczną, jest to możliwe. Wielu może tego nie zaakceptować i się skrzywić, ale Tetris Effect jest po prostu zjawiskowy. Idealna synergia dźwięku, obrazu i logicznego aspektu Tetrisa została tu spakowana w jedno magnetyzujące pudełeczko. Jeżeli tylko macie dobre głośniki podłączone do telewizora, to szybko odkryjecie geniusz kompozycji i interaktywności dźwięku towarzyszącego grze. To jak każdy nasz ruch wpływa na ścieżkę muzyczną i jak jest wspomagany przez efekty wizualne, po prostu zachwyca. Tej grze często bliżej do interaktywnego widowiska niż do walki o jak najlepszy wynik w jednej z najgenialniejszych mechanik świata. Aleksiej Pażytnow tworząc oryginał nie mógł podejrzewać, że jego autorską formułę zmieni w nowe dzieło inny geniusz, z drugiego końca świata. Niestety oglądając same screeny czy też czytając o tej grze nie da się tego poczuć. Sam bardzo wątpiłem w to, czy da się jeszcze odświeżyć Tetrisa na tyle, by sprzedawać go ponownie, praktycznie za pełną cenę. Kiedy po kilku minutach zabawy wstałem z fotela, rozkręciłem kolumny na maksa i zacząłem tańczyć przed telewizorem w rytm spadających klocków, wszystkie wątpliwości zniknęły. Tetris Effect to czysta magia kodu.

Najważniejsze cechy:

 Hipnotyczne wizualizacje

 Idealne wykorzystanie dźwięku

 Nowe spojrzenie na Tetrisa

 Nieskończona grywalność

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Top 10 najlepszych gier 2018 roku

 0