TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci

TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci

TP-Link HomeCare - Podsumowanie

I to by było na tyle. Jak mam nadzieję udało mi się pokazać w tym artykule, pakiet HomeCare stanowi bardzo wartościowy dodatek do routerów TP-Link. Dlatego też oceniając wartość konkretnego produktu, w tym przypadku sprzętu sieciowego, nie powinniśmy patrzeć na niego tylko przez pryzmat wydajności, ale także jego dodatkowych możliwości, które zwiększają funkcjonalność urządzenia. HomeCare przynosi zaś rozwiązania, które okazują się niezwykle przydatne dla zwykłego użytkownika, choćby w zakresie kontroli rodzicielskiej, a nawet jeśli nie ma on dzieci, to na pewno skorzysta z możliwości ustawienia priorytetów na poszczególnych klientów (QoS) czy ochrony antywirusowej. Po raz kolejny przypomnę, że ta ostatnia ma zasadniczą przewagę nad zwykłymi programami antywirusowymi, ponieważ zabezpiecza przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem wszystkie urządzenia w domowej sieci Wi-Fi już na poziomie routera. Tym samym, w odróżnieniu od klasycznego oprogramowania antywirusowego, ochroną objęte są tu również takie urządzenia jak np. konsole do gier, kamery Cloud czy urządzenia automatyki domowej.  

HomeCare stanowi bardzo wartościowy dodatek do produktów TP-Link, dlatego nie warto patrzeć na routery tylko przez pryzmat wydajności, ale także jego dodatkowych możliwości, które zwiększają funkcjonalność urządzenia.

TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci

 TP-Link Archer C5400X - test high-endowego routera dla graczy

Każdy z tych elementów na pewno jest wartościowy, a w pakiecie stanowią one duży atut przemawiający na korzyść produktów TP-Link, gdyż na próżno szukać u rywali produktów, które oferowałyby podobny pakiet i przeważnie zapewniają tylko jego jeden element (QoS). Warto też na koniec dodać, że dzięki TP-Link Cloud mamy dostęp do ustawień naszego routera, w tym funkcji HomeCare, z poziomu chmury, co oznacza, że możemy zdalnie zarządzać jego opcjami np. za pomocą smartfona. Jest to kolejne bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie w zakresie ochrony rodzicielskiej, kiedy chcemy ograniczyć dziecku dostęp do sieci dziecku, a jesteśmy poza domem. Jeśli dołożymy do tego bardzo intuicyjną obsługę, czy to z poziomu przeglądarki, czy mobilnej aplikacji, to otrzymamy pełny obraz HomeCare.

 TP-Link Deco M5 - test kompleksowego rozwiązania Wi-Fi Mesh

PS. Z okazji premiery filmu Ralph Demolka w Internecie TP-Link przygotował dla swoich klientów kampanię informacyjną na temat bezpieczeństwa w Internecie, a owym działaniom towarzyszy promocja na wybrany sprzęt tego producenta, w tym routera z pakietem HomeCare. Quiz na stronie www.bezpieczniwinternecie.pl można rozwiązywać do 28 lutego, a otrzymany kod wykorzystać do 5 marca 2019 roku.

Materiał powstał we współpracy z firmą TP-Link  

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci

 0