TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci

TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci

TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci 

Sprzęt sieciowy jest często bardzo niedoceniany i sam kilka lat temu złapałem się na tym, że zadowalam się routerem otrzymanym od mojego operatora internetu, który nie tylko stanowił wąskie gardło przepustowości sieci w moim mieszkaniu, ale i był strasznie ograniczony pod względem funkcjonalności, zmuszając mnie niejako do sięgania po wiele innych dodatkowych narzędzi, zupełnie zbędnych, gdybym zainwestował w lepszej klasy sprzęt. Przy wyborze routera błędem jest kierowanie się wyłącznie prędkościami transferów, jakie oferują zarówno po kablu (Ethernet), jak i bezprzewodowo (Wi-Fi), ponieważ modele z wyższych półek mają zdecydowanie więcej do zaoferowania niż tylko wysokie transfery danych, mocne anteny zapewniające dalekie zasięgi łączności bezprzewodowej czy stabilna praca. Świetnym przykładem są tu produkty firmy TP-Link z pakietem usług HomeCare, który nie tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo, ale także zapewnia mnóstwo przydatnych funkcji dla rodziców czy też system priorytetów dla poszczególnych urządzeń w sieci.

Pakiet TP-Link HomeCare pozwala nie tylko zwiększyć nasze bezpieczeństwo w sieci, ale także zapewnia zaawansowaną kontrolę rodzicielską czy system QoS.

TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci

 TP-Link Archer C3150 - recenzja routera dla wymagających

TP-Link HomeCare to kompleksowe rozwiązanie, które stosowane jest w routerach producenta z wyższej półki (takich jak testowane przez nas Archer C3150, Archer C5400X czy zestawy Mesh Deco M5 - TUTAJ znajdziecie pełną listę wspieranych urządzeń) i składa się z trzech składowych, zwanych przez producenta funkcjami dynamicznymi. Za nasze bezpieczeństwo w sieci odpowiada wbudowany antywirus, którego zadaniem jest częste skanowanie zasobów sieciowych, wykrywanie szkodliwych stron internetowych oraz izolacja zawirusowanych urządzeń, co gwarantuje bezpieczeństwo poufnych informacji. Dzięki takim opcjom jak poziomy filtrów w zależności od wieku, ograniczenia dostępu oraz profile użytkowników, funkcja kontroli rodzicielskiej umożliwia zaś spersonalizowany dostęp do Internetu dla całej rodziny. Ostatnim elementem HomeCare jest QoS, który przydziela odpowiednio priorytety aktywnościom sieciowym i urządzeniom, aby zagwarantować stały dostęp do możliwie najszybszych połączeń sieciowych. Przyjrzyjmy się więc, co dokładnie oferuje każda z tych funkcji i czy rzeczywiście możliwości HomeCare realnie zwiększają wartość routerów TP-Link.

 TP-Link Deco M5 - test kompleksowego rozwiązania Wi-Fi Mesh

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TP-Link HomeCare, czyli jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci

 0