Xbox Game Pass kontra PlayStation Plus - co wybrać?

Xbox Game Pass kontra PlayStation Plus - co wybrać?

Xbox Game Pass kontra PlayStation Plus - co wybrać?

Xbox Series X czy PlayStation 5? Wiele osób nie podjęło jeszcze decyzji. Kwestii do rozważenia przed zakupem jest naprawdę sporo. Nie chodzi tu tylko o same konsole - ich wygląd, specyfikacje techniczne czy upodobania - ale też o ofertę usług abonamentowych oferowanych przez Microsoft i Sony. A może nawet przede wszystkim. W końcu zarówno Xbox Game Pass, jak i PlayStation Plus to dziś najlepszy sposób, by grać w stosunkowo nowe lub całkiem nowe gry za wręcz śmieszne pieniądze. W ostatnim czasie walka na tym polu pomiędzy Microsoftem a Sony rozgorzała na dobre. Jeśli wiesz, że chcesz korzystać z dostępu do gier w ramach abonamentu, ale nie masz pojęcia, która z konsol da ci w tym zakresie więcej, zapoznaj się koniecznie z poniższym artykułem. Po jego lekturze nie powinieneś mieć już żadnych wątpliwości.

Xbox Game Pass i PlayStation Plus - obie te usługi zasługują na uwagę, ale raczej mało kto pozwoli sobie na zakup obu konsol, a do tego dwóch abonamentów. Większość musi wybierać. Na którą konsolę i który produkt lepiej się zdecydować?

Xbox Game Pass wystartował stosunkowo niedawno, bo 1 czerwca 2017 roku. Początkowo współistniał z inną usługą Microsoftu - Xbox Live Gold - a obecnie stanowi sztandarowy produkt giganta z Redmond. Na starcie dawał możliwość grania wyłącznie na konsolach Xbox, ale z czasem rozszerzono go na inne platformy. Obecnie - dzięki usłudze Xbox Cloud Gaming (rozgrywka w chmurze) - można korzystać z oferowanych przez niego dobrodziejstw nawet w przeglądarce internetowej, na smartfonie lub na tablecie. Xbox Game Pass występuje aktualnie w trzech wariantach. Jeśli chcesz grać tylko na konsoli, wystarczy abonament za 40 zł miesięcznie. Za tę samą kwotę możesz też zdecydować się na wersję dla pecetów. Najbardziej rozbudowany wariant Ultimate kosztuje 55 zł i obejmuje możliwość zabawy na konsolach Xbox, na komputerach oraz we wspomnianej chmurze. W sieci można znaleźć oferty opiewające na około 120 zł za 3 miesiące abonamentu w wersji Ultimate (czyli 40 zł miesięcznie).

xCloud dla wszystkich abonentów Game Pass Ultimate. Dostępne iOS i PC przez przeglądarkę

PlayStation Plus to o wiele starsza usługa, uruchomiona 29 czerwca 2010 roku (wówczas w wersji na PlayStation 3 i PlayStation 4). Od tamtej pory Sony przyciągnęło do niej 47,6 mln osób (stan na 31 marca 2021). Produkt jest jeden, nie ma żadnych odmian. Można jedynie płacić za niego co miesiąc albo za kwartał bądź rok z góry. Ta pierwsza opcja jest raczej mało opłacalna - cena w jej przypadku to 37 zł. A jeśli rozejrzymy się po internecie, bez problemu znajdziemy subskrypcję roczną za około 180 zł (czyli 15 zł miesięcznie). Tak więc PlayStation Plus może być usługą znacznie tańszą niż Xbox Game Pass (chyba, że skorzystamy z promocyjnej oferty typu "3 miesiące za 4 zł"). Co więcej, w jej ramach otrzymujemy nie tylko dostęp do nowych gier co miesiąc, ale także możliwość skorzystania z dodatkowych promocji w sklepie PlayStation Store oraz zabawy przez sieć.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Game Pass kontra PlayStation Plus - co wybrać?

 0