7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy - punkty 1-4

1. Wiele opcji autoryzacji gości

Możliwość zaawansowanego zarządzania autoryzacji do sieci gości to jedna z podstawowych zalet kontrolerów (zarówno sprzętowych, jak i software’owych) w urządzeniach biznesowych TP-Link. Pozwalają one wybór opcji logowania, która z naszego punktu widzenia będzie dla nas i naszych gości najwygodniejsza i może to być zwykłe hasło, voucher, SMS czy Facebook. W przypadku voucherów otrzymujemy specjalne narzędzie (Voucher Manager) do zarządzania nimi (np. określania, czy są jedno- czy wielorazowe, ustalania czasu ich działania czy drukowania), a dla Facebooka najpierw musimy skonfigurować stronę, która posłuży do uwierzytelniania i logowania za pomocą serwisu. Jeśli decydujemy się na klasyczne rozwiązania, np. za pomocą hasła wpisywanego na specjalnie przygotowanej stronie logowania, możemy ją najpierw skonfigurować, tworząc grafikę tła i logotypu, informację powitalną, główną treść czy warunki korzystania. Możemy tu nawet dodać reklamy, które będą się wymieniać w określonych przez nas interwałach i wyświetlane będą przez wyznaczony czas (możemy pozwolić użytkownikom na ich pominięcie). Tym samym, otrzymujemy kompleksowy pakiet narzędzi, które idealnie spisywać będą się w hotelu, kawiarni, sklepie, szkole czy urzędzie.

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

2. Rozbudowane możliwości zarządzania (w tym zdalnego)

Opcje zarządzania to chyba największa różnica, a na pewno najbardziej istotna, pomiędzy konsumenckimi i biznesowymi urządzeniami sieciowymi. Potrzeby obu grup użytkowników są w tym zakresie zupełnie inne, więc nie powinno to dziwić, tym bardziej, że posiadając całą sieć sprzętów w naszej firmie nie chcemy zarządzać każdym z nich z osobna. Z tego też powodu produkty serii Omada pozwalają na monitorowanie oraz zarządzanie siecią w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca, a wszystko dzięki chmurze. Dedykowany kontroler sprzętowy oraz darmowe oprogramowanie Omada Controller umożliwiają konfigurację i automatyczną aktualizację wszystkich urządzeń znajdujących się w sieci, a także automatycznie wykrywają nowe sprzęty. Co więcej, produkty z rodziny Omada są w pełni skalowalne, co oznacza, że w razie potrzeby system można w łatwy sposób rozbudować o kolejne urządzenia (nie musimy się martwić dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem licencji czy zmianą kontrolera). Bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze panel kontrolny zawiera zaś zaawansowane funkcje, których na próżno szukać w konsumenckich urządzeniach (po szczegóły odsyłamy do naszego testu biznesowego zestawu TP-Link). To wszystko sprawia, że administrowanie setkami punktów dostępowych jeszcze nigdy nie było tak wygodne i w przypadku małych i średnich firm obyć można się nawet bez specjalisty od IT do administrowania naszą siecią, co pozwoli zaoszczędzić niemałe pieniądze.

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

3. Analiza ruchu sieciowego

Generowanie szczegółowych danych odnośnie ruchu sieciowego to kolejna cecha biznesowych produktów sieciowych, takich jak TP-Link Omada. Na pierwszy rzut oka aspekt ten wydawać może się nie tak istotny jak poprzednie, ale ma on bardzo duże znaczenie przede wszystkim przy wykorzystaniu w przestrzeniach komercyjnych, takich jak sklepy, kawiarnie itp. Daje nam bowiem wgląd w zachowania klientów i ich preferencje, pozwalając tym samym usprawniać nasze usługi w tym zakresie. Śledzenie zwyczajów zakupowych w sklepach to już standard i pozwala na istotną poprawę doświadczeń konsumentów, więc korzystają na tym obie strony.  

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

4. Design

Zacznijmy od często lekceważonej, a co za tym idzie pomijanej kwestii, czyli samego designu. Mam tu na myśli zarówno wzornictwo, jak i samą praktyczną formę konstrukcji urządzeń typu punkty dostępowe. Stricte konsumencki sprzęt sieciowy, jak routery czy access pointy, przeważnie kładziemy na regale z książkami czy szafce RTV, co sprawia, że producenci starają się tu jakoś wyróżnić, stosując bardziej lub mniej charakterystyczny design (nierzadko gamingowe modele wyglądają jak jakieś spodki kosmiczne). W przypadku biznesowych punktów dostępowych, które najczęściej montowane są na sufitach (gwarantuje to najlepszy zasięg rozgłaszanych sieci) lub też ścianach, stosuje się zdecydowanie bardziej minimalistyczne i eleganckie wzornictwo. Jako przykład niech posłużą tu AP Omada EAP225, które posiadają stosowne uchwyty do montażu naściennego/sufitowego, a ich stonowana w formie konstrukcja nie rzuca się w oczy w biznesowych przestrzeniach, zachowując przy tym nowoczesny charakter. W ofercie TP-Link znajdziemy zaś jeszcze bardziej dyskretne, bezprzewodowe naścienne punkty dostępowe (np. EAP225-Wall) czy przeznaczone do montażu na zewnątrz budynków, które zoptymalizowane są pod kątem dalekiego zasięgu (np. EAP225-Outdoor).

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

W przypadku urządzeń, które nie znajdują się na widoku naszych klientów/użytkowników, stawia się zaś głównie na praktyczność wykonania. Dla przykładu, zarówno kontroler OC200, jak i switch PoE T1500G-10MPS, pochwalić mogą się bardzo solidną metalową konstrukcją, która lepiej radzi sobie z odprowadzaniem ciepła i przeważnie przystosowana jest do montażu w szafie typu rack (przełącznik posiada w zestawie stosowne szyny). Dzięki temu sprzęt lepiej radzi sobie w bardziej przemysłowych, nierzadko spartańskich, warunkach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

 0