7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy - podsumowanie

Nie poruszyłem tu wszystkich różnic pomiędzy konsumenckim i biznesowym sprzętem sieciowym, ale podane przykłady dają niezły obraz tego, na czym polegają zasadnicze rozbieżności i przewaga tej drugiej kategorii urządzeń. Oczywiście są one droższe od routerów, access pointów czy przełączników do domu, ale jak widać ma to swoje uzasadnienie i odradzamy zakup tańszych produktów dedykowanych domowemu użytkowaniu do biznesowych zastosowań, ponieważ dość szybko może okazać się, że stracimy podwójnie, kiedy zmuszeni będziemy do wymiany infrastruktury sieciowej w naszej firmie na sprzęt odpowiedniej klasy. Co więcej, tego typu rozwiązania, choć droższe, nierzadko same w sobie pozwalają zaoszczędzić na innych elementach i np. decydując się na sprzętowy kontroler OC200 nie musimy już posiadać komputera/serwera, na którym uruchomiony będzie nieustannie software’owy kontroler. PoE pozwala zaś ograniczyć ilość kabli, gdyż w takim przypadku zasilanie i transmisja danych odbywa się przez Ethernet. Zdecydowanie bardziej warte rozważenia jest natomiast postawienie na produkty klasy biznesowej w przypadku domu, szczególnie jeśli zależy nam na stabilności, wysokiej wydajności i rozbudowanych opcjach zarządzania. W takim scenariuszu nie widzę przeciwwskazań, wręcz odwrotnie, choć dobrze najpierw zorientować się w naszych potrzebach, by niepotrzebnie nie przepłacać za coś, czego nie będziemy używać w pełnym potencjale.

Odradzamy zakup tańszych produktów dedykowanych domowemu użytkowaniu do biznesowych zastosowań, ponieważ dość szybko może okazać się, że stracimy podwójnie.

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

Prowadząc biznes, dziś to my musimy już wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i jeśli nie pozostaniemy innowacyjni, to ci szybką mogą odejść do konkurencji. Musimy więc zadbać nie tylko o zapewnienie im dostępu do wysokiej jakości połączenia z siecią, ale i wygodnych metod logowania, bezpieczeństwo i niezawodność i stabilność sieci. Warto mieć też na uwadze design montowanego sprzętu sieciowego, tak by nie kłuł on w oczy, a z naszego punktu widzenia bardzo istotne są też wszelkie narzędzia do analizy ruchu sieciowego, które później możemy wykorzystać do usprawniania naszej oferty. Jeśli dodamy do tego rozszerzone względem konsumenckiego sprzętu wsparcie i gwarancję, to otrzymamy pełen obraz tego, dlaczego warto zainwestować w biznesowe urządzenia sieciowe.  

* Akrtykuł sponsorowany

** Jesteś zainteresowany bezpłatnym wypożyczeniem sprzętu serii Omada do testów? Napisz.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: 7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

 0