7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy - punkty 5-7

5. Podzespoły i zastosowane technologie

Kolejny bardzo istotny aspekt odróżniający konsumencki hardware sieciowy od biznesowego to zastosowane podzespoły. Nie da się ukryć, że większość domowych użytkowników ogranicza się do zakupu routera, który wystarcza na całe mieszkanie, plus ewentualnie, jeśli mówimy o większym domu, wzmacniacza sygnału lub punktu dostępowego. Producenci sprzętu dla przedsiębiorców (i nie tylko) muszą mieć zaś na względzie bardziej przyszłościowe wykorzystanie z opcją rozbudowy oraz trudniejsze warunki pracy ze zdecydowanie większym obciążeniem sieci. Dlatego tego typu urządzenia muszą być przystosowane do ścisłej współpracy i w tym celu potrzebują wydajniejszych procesorów, większej ilości pamięci RAM czy nawet więcej pamięci na dane, co przyda się na przyszłe aktualizacje firmware’u w dłuższej perspektywie. I tak, kontroler OC200 posiada przeszło 3 GB na dane, co spokojnie wystarczy na mnóstwo aktualizacji, a punkty EAP225 otrzymały SoC od firmy Qualcomm, które gwarantują wysoką wydajność. Do tego pamiętać trzeba o wsparciu dla licznych technologii, takich jak sterowanie pasmem (Band Steering), MU-MIMO czy transmisja kierunkowa - sprzęt biznesowy oferuje przeważnie cały pakiet rozwiązań poprawiających działanie naszej sieci. Bardzo przydatne jest również PoE, czyli Power over Ethernet. Jak sama nazwa wskazuje rozwiązanie to pozwala zasilać sieciowe urządzenia za pomocą kabla i gniazda Ethernet znajdującego się w innym elementem naszego systemu, np. przełączniku TP-Link, które dostarczać może “prąd” punktom dostępowym czy kontrolerowi tego producenta. PoE nie tylko ułatwia więc instalację sieci, ale i ogranicza koszty związane z infrastrukturą kablową.

7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

6. Wsparcie i gwarancja

Kolejna oczywista kwestia, o której należy pamiętać, decydując się na sprzęt sieciowy do firmy, to oczywiście wsparcie i okres gwarancyjny. Nie da się bowiem ukryć, że biznesowe wykorzystanie potrafi eksploatować sprzęt w dużo większym stopniu niż typowo domowe, dlatego tak istotne jest stosowanie nie tylko wysokiej jakości komponentów, ale i odpowiednie zabezpieczenie. Na szczęście TP-Link udziela na swoje produkty z serii Omada 5 lat gwarancji i wsparcia technicznego, a na biznesowe przełączniki także 5 lat lub nawet ograniczoną dożywotnią gwarancję.

7. Bezpieczeństwo

Kwestie bezpieczeństwa stanowią jeden z kluczowym aspektów, decydujących o wyborze biznesowego sprzętu sieciowego do firmy. Produkty TP-Link z tego segmentu pozwalają m.in na stworzenia nawet do 16 odseparowanych od siebie sieci bezprzewodowych, a na dodatek opcję powiązania ich z VLAN-ami. Takie rozwiązania zapewnia bezpieczeństwo nie tylko użytkownikom naszej sieci, ale także infrastrukturze sieciowej w naszej firmie. Idealnym przykładem jest tu restauracja, hotel czy sklep, gdzie posiadamy system monitoringu, do którego dostęp powinno mieć tylko kierownictwo, a nie np. pracownicy czy goście. Podobnie jest zresztą z bardzo popularnymi w branży gastronomicznej (choć nie tylko) systemami POS (point of sales), służącymi m.in. do obsługi gości, ewidencji sprzedaży, drukowania paragonów fiskalnych i bonów, ewidencji magazynowej, finansów, czy raportów, z których użytkownicy korzystają bardzo często na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety. Jeśli dołożymy do tego regularnie wypuszczane aktualizacje i szybkie reagowanie na ewentualne zagrożenia i dodatkowe zabezpieczenia, to możemy spać spokojnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: 7 powodów, dla których warto zainwestować w biznesowy sprzęt sieciowy

 0