Jak zbudować dobry komputer do gier - cz.1

Jak zbudować dobry komputer do gier - cz.1

Jak zbudować dobry komputer do gier - cz.1

Osoby kupujące nowy komputer dzielą się na tych bardziej doświadczonych, oczytanych, którzy raczej nie mają problemu ze skonfigurowaniem i samodzielnym złożeniem PC-ta, oraz całą resztę, czyli mniej obeznanych nabywców, którzy często padają ofiarą nieuczciwych sprzedawców na serwisach aukcyjnych, gdzie nierzadko oferowany jest używany sprzęt w nowej chińskiej obudowie z wentylatorami RGB z dumnym dopiskiem Gaming, a pod maską kryje się stary procesor Intel Core i7, który ma na karku 5 albo nawet 10 lat. Pierwsza z wymienionych grup to zapewne stali bywalce naszych działów Testy i recenzje oraz comiesięcznych Polecanych zestawów do gier. Natomiast drugiej serwisy aukcyjne polecamy zamienić na renomowane marki komputerów, które zakupimy w legalnym sklepie, dobrze skonfigurowane z nowych części oraz z gwarancją. Jedną z takowych jest Actina, której zestawy znajdziecie w sklepie Sferis.pl. Pecety Actina oparte są na częściach najlepszych producentów, takich jak MSI, ASUS, Gigabyte, SilentiumPC, be quiet!, Lian Li, Corsair i wielu innych. Zestawy mogą być proste i stonowane lub z efektownym podświetlaniem ARGB,  a dla bardziej wymagających znajdą się PC-ty z całkowicie customowym układem chłodzenia cieczą. Wspominamy o Actina, ponieważ z ich komputerami mogliście się również sami kilkukrotnie zapoznać na corocznych targach PGA (Poznań Game Arena) na naszym stoisku, przez które przewija się kilkadziesiąt tysięcy zapalonych graczy i fanów nowych technologii, więc można powiedzieć, że sprzęt  jest sprawdzony w boju jak Hammer w Zatoce Perskiej.

Aby nie dać się nabrać nieuczciwym sprzedawcom na serwisach aukcyjnych, gdzie często oferowany jest sprzęt używany w nowej świecącej obudowie, warto samemu złożyć komputer lub kupić gotowca od renomowanej marki w legalnym sklepie.

Jak zbudować komputer do gier

Niniejszy cykl poradników będzie się składał z kilku części, każdy będzie traktował o innych komponentach i zostanie przygotowany przed redaktora zajmującego się danym działem produktów w redakcji ITHardware.pl. Wybór platformy, dobór płyty głównej, procesora i karty graficznej przygotuje Tomasz Cugowski, który przetestował ich ostatnio kilkanaście w jednym teście, tworząc największe zestawienie w Polsce (link do testu). Pamięci RAM, dyski SSD i co nieco o systemach operacyjnych doda nie kto inny jak Daniel Górecki. Natomiast o obudowach, zasilaczach oraz chłodzeniach CPU opowiem wam osobiście (Łukasz Sierant). Dowiecie się na co, trzeba zwracać uwagę oraz co omijać szerokim łukiem, jak dobrać procesor i jaką płytę główną wybrać. Jaki chipset jest najlepszy dla danej platformy, czy sekcja zasilania zagwarantuje nam dobry poziom OC procesora. Oczywiście nie zapomnimy o wyborze pamięci RAM, nośnika danych czy karty graficznej, która będzie optymalna do gier sieciowych, a która do wymagających graficznie tytułów  AAA. Na koniec wspomnimy o systemach operacyjnych, tak więc zapowiada się ciekawie i zapraszam na pierwszą część.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak zbudować dobry komputer do gier - cz.1

 0