Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Kopia zapasowa Windows

O funkcji tworzenia kopii zapasowych nie zapomniał także Microsoft. Problem polega na tym, że możliwości nieznacznie różnią się od wersji systemu operacyjnego na smartfonie. Ustawienia kopii zapasowej znajdziemy w głównych ustawieniach telefonu. Po przejściu do nich mamy do wyboru automatyczne tworzenie kopii zdjęć i wideo, wiadomości SMS, a także aplikacji i ich ustawień. Windows Phone 8.1 tworzy backup wszystkich appek. Windows 10 pozwala na wybranie konkretnych programów. Dzięki temu w chmurze zapisywane są ustawienia tylko tych aplikacji, na których najbardziej nam zależy.

Windows Phone Lumia 735

Poza tym w opcjach zaawansowanych możemy też wybierać, jak daleko ma sięgać kopia zapasowa. Wiadomości SMS możemy zapisać z ostatniego miesiąca, roku lub po prostu wszystkie. Co ważne, jeśli danego SMS-a usuniemy z telefonu, to zostanie on usunięty także z kopii zapasowej.

Microsoft udostępnił także zewnętrzną aplikację do importowania kontaktów, wiadomości tekstowych i MMS-ów. Nazywa się ona contacts+message backup. Dzięki niej możemy stworzyć podstawową kopię zapasową danych na karcie microSD.

Komentarze


Ładuję...