Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Alternatywne aplikacje do kopii zapasowych

System Android daje nam jeszcze jeden sposób tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych na urządzeniu. Mowa o alternatywnych aplikacjach, tworzonych przez niezależnych deweloperów. W Sklepie Google Play nie brakuje aplikacji, które sprawdzą się w tej roli doskonale. Jednak aby uzyskać najlepsze efekty wymagają one uprawnień administratora, czyli dostępu do tzw. roota (korzenia).

Najpopularniejsze aplikacje to:

Poza tym, jeśli szczególnie zależy nam na kopiach zapasowych zdjęć, warto zainteresować się tzw. chmurami. Zarówno Dropbox, jak i OneDrive mają opcję automatycznego przesyłania fotografii zrobionych przy pomocy smartfona. Alternatywą może też być aplikacja Zdjęcia Google, która powstała konkretnie do kopiowania i zarządzania kolekcją fotografii.

Jest wiele sposobów na to, żeby trzymać kopie najważniejszych dokumentów, zdjęć, ustawień, a nawet aplikacji. W większości przypadku nie wymagają one zbyt dużej ingerencji użytkownika, a mogą uratować nam skórę. Właśnie dlatego warto już dzisiaj zacząć robić kopie zapasowe naszych urządzeń, także mobilnych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

 0