Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Użytkownicy komputerów, smartfonów i tabletów dzielą się podobno na dwa rodzaje – tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy dopiero zaczną je robić. Chociaż to humorystyczne ukazanie pewnego trendu, to jednak jest w nim sporo prawdy. Kopia zapasowa może się okazać zbawienna, a jej utworzenie nie jest ani trudne, ani czasochłonne.

Po co kopia zapasowa?

Kopia zapasowa to nic innego, jak zapisanie kluczowych dokumentów, ustawień, wiadomości, a nawet ustawień aplikacji w osobnym pliku, który możemy trzymać na komputerze lub wirtualnym dysku. W ten sposób mamy pewność, że łatwo i szybko przywrócimy urządzenie do wcześniejszych ustawień, odzyskamy wszystkie wiadomości, zdjęcia, pliki wideo, muzykę oraz listę kontaktów.

Sytuacji, w których kopia zapasowa może okazać się zbawienna można wymienić co najmniej kilka. Pierwsza to chociażby awaria urządzenia i konieczność zakupienia nowego. Wystarczy kilka minut i nowy smartfon będzie miał wszystko to, co mieliśmy na starym. Poza tym urządzenia mobilne od czasu do czasu wymagają przywrócenia do ustawień fabrycznych. Dzięki temu odzyskują sprawność z momentu ich pierwszego uruchomienia. Jest to też zalecane po każdej aktualizacji systemu operacyjnego, chociaż nie zawsze wymagane.

Kopia zapasowa na smartfonie

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

 0