Jaki monitor do pracy i rozrywki? Niedrogie propozycje od Lenovo

Jaki monitor do pracy i rozrywki? Niedrogie propozycje od Lenovo

Jaki monitor do pracy i rozrywki? Niedrogie propozycje od Lenovo

Jaki monitor kupić? Jaka matryca: TN czy IPS? Jaka częstotliwość odświeżania? To najważniejsze pytania zadawane podczas kupna nowego monitora, a zadanie to nie jest prostą sprawą, o czym mogłem się przekonać całkiem niedawno, kiedy to stanąłem przed wyborem nowego modelu na swoje biurko. Na rynku znajdziemy całe zatrzęsienie desktopowych wyświetlaczy różniących się przeznaczeniem, specyfikacją, ergonomią czy możliwościami. Dotychczas koncentrowaliśmy się na testach oraz poradnikach zakupowych gamingowych monitorów, ale tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się konstrukcjom przeznaczonym do standardowej codziennej pracy, czy to do domowego biura, czy też firmy. Tekst ten powstał we współpracy z firmą Lenovo i bazować będzie na jej produktach, choć znajdziecie tu wiele przydatnych informacji o ogólnym charakterze, które możecie wykorzystać przy poszukiwaniu idealnego monitora. Gigant z Państwa Środka to jeden z największych producentów na rynku PC i choć może bardziej kojarzy się z laptopami, to udowodnił już, że zna się także na robieniu monitorów (testowany przez nas gamingowy model Lenovo Y27g jest najlepszym dowodem), więc czemu nie dać mu szansy także w biurowych konstrukcjach, tym bardziej, że jego oferta w tym zakresie jest naprawdę rozbudowana i ciekawa.

Gigant z Państwa Środka to jeden z największych producentów na rynku PC i choć może bardziej kojarzy się z laptopami, to udowodnił już, że zna się także na robieniu monitorów.

Nie da się ukryć, że monitor to jeden z najistotniejszych elementów komputera i choć współcześnie coraz więcej osób przerzuca się na pracę na laptopie, to jednak nie możemy tu mówić o takim komforcie, jaki zapewnia duży wyświetlacz. Z tego też powodu warto zainwestować w stosowny monitor, nawet jeśli ten miałby zostać podpięty do komputera przenośnego, szczególnie jeśli spędzamy przed komputerem wiele godzin w ciągu dnia, pracując na dokumentach czy też konsumując treści o bardziej rozrywkowych charakterze. Podkreślamy przy tym, że prezentowane w tym artykule modele przeznaczone są do ogólnego, codziennego użytkowania, a nie dla graczy, dlatego też jeśli myślimy o wyborze czegoś pod kątem gier, lepiej zdecydować się na przystosowany do tego celu sprzęt (odsyłamy do stosownego poradnika z początku roku). Nie oznacza to, że w ogóle nie nadają się one tych celów i do okazjonalnego grania w przypadku mniej wymagających użytkowników mogą być wystarczające, ale nie takie jest ich główne przeznaczenie i warto mieć to na uwadze.

Trzeba także pamiętać, że w przypadku monitorów do codziennej pracy, musimy zawracać uwagę na odmienne parametry niż w gamingowych urządzeniach. Mniej istotne są tu częstotliwość odświeżania wyświetlacza, czas reakcji czy input lag, które przekładają się na odwzorowanie jakości obrazu w ruchu, a większą uwagę przywiązywać musimy do takich dodatkowych funkcji, jak redukcja migotania (Flicker free), filtr niebieskiego światła czy odwzorowanie kolorów. Jako że przy codziennej pracy na monitorze ograniczamy się do bardziej statycznego obrazu, nie musimy się zamartwiać o smużenie itp. niedogodności, a powinno zależeć nam przede wszystkim na właściwościach poprawiając komfort użytkowania w scenariuszach, do których monitor ma być przystosowany. Dlatego też wybraliśmy trzy monitory Lenovo z trzech różnych przedziałów cenowych, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie czegoś do biura.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki monitor do pracy i rozrywki? Niedrogie propozycje od Lenovo

 0