Jakie słuchawki do gier wybrać? Dostępne rozwiązania i różnice - Poradnik

Jakie słuchawki do gier wybrać? Dostępne rozwiązania i różnice - Poradnik

Stereo czy wirtualny surround to oczywiście nie wszystkie czynniki, jakie brane są przez graczy pod uwagę przy wyborze słuchawek i bardzo istotną rolę odgrywają również jakość wykonania, która zapewniać powinna najdłuższą trwałość oraz ergonomia gwarantująca wygodę i komfort użytkowania, nawet trakcie wielogodzinnych sesji. Pozostałe kwestie zdają się być bardzo subiektywne, zależne od indywidualnych preferencji. Mowa tu o takich aspektach jak obecność podświetlenia, design, dźwięk bardziej naturalny lub też o efektownym rozrywkowym charakterze (mocne basy potęgujące efekt wybuchów) czy oprogramowanie zwiększające funkcjonalność sprzętu. Nie można zapomnieć też o mikrofonie, który powinien posiadać funkcję redukcji szumów i opcję szybkiego wyciszenia z poziomu słuchawek. W ofercie firmy Corsair znaleźć można kilka uznanych i bardzo dobrze ocenionych headsetów, ale tu pojawia się pytanie, który powinniśmy wybrać dla siebie. Decyzja nie jest łatwa, ale dokonując zakupu możemy kierować się kilkoma czynnikami, które powinny ułatwić proces wyboru. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej poszczególnym modelom pod kątem ich zastosowania:

Corsair HS50

HS50 to najbardziej podstawowy model gamingowych słuchawek amerykańskiego producenta, który nie oferuje natywnego wsparcia dla dźwięku przestrzennego, a jedynie stereo. To wciąż jednak bardzo dobry wybór dla graczy poszukujących headsetu do gier, w których pozycjonowanie dźwięku nie odgrywa tak dużej roli (strategie, MOBA czy RPG). Poza tym, jest to bardzo uniwersalny model, który z łatwością wykorzystamy też w konsolach czy platformach mobilnych, a nie tylko PC. Dzięki regulowanym miękkim nausznikom i aluminiowej konstrukcji gwarantuje wygodę podczas gry oraz wysoką jakość wykonania i wytrzymałość. Dodatkowo, odpinany mikrofon sprawia, że HS50 można bez skrępowania zabrać na zewnątrz, a znajdujący się bezpośrednio na słuchawkach panel kontrolny umożliwia łatwą i szybką regulację głośności bądź całkowite wyciszenie bez konieczności odrywania się od gry. Warto też wspomnieć o jednokierunkowym mikrofonie certyfikowanym przez aplikację Discord oraz wysokiej jakości, jak na tę klasę, generowanego dźwięku. Trzeba przyznać, że jak na podstawowy headset, HS50 ma do zaoferowania naprawdę dużo i jeśli przymierzamy się do zakupu pierwszych słuchawek do gier, to model ten zdecydowanie warto mieć na celowniku. Nasz test przeczytacie TUTAJ.

Corsair HS60 i HS70

HS60 to tak naprawdę ewolucja HS50 i podstawową różnicą jest dodanie w wyższym modelu wsparcia dla wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Warto podkreślić jednak, że zachowano tu szeroką kompatybilność z innymi urządzeniami poza PC, w tym konsolami czy smartfonami, ponieważ słuchawki posiadają złącze minijack i wirtualne 7.1 uzyskujemy na komputerach dzięki dodatkowemu adapterowi USB. Kolejną przewagą HS60 względem podstawowego modelu jest dedykowane oprogramowanie iCUE z presetami korektora graficznego i wieloma innymi pomocnymi funkcjami.

HS70 to jak nietrudno się domyślić kolejna ewolucja w ramach jednej serii słuchawek, gdzie zyskujemy wszystkie atuty HS50 i HS60, ale dodatkowo możemy cieszyć się swobodą użytkowania, jaką daje bezprzewodowość i to nie tylko na PC, ale i PlayStation 4 (choć w tym drugim przypadku tylko w trybie stereo). W połączeniu z minimalistycznym designem i wygodną konstrukcją otrzymujemy jedne z najlepszych słuchawek swojej klasie. Poza tym, mają one bardzo uniwersalne zastosowanie, a długi czas pracy na jednym ładowaniu (do 16 godzin) i zasięg do 12 metrów sprawiają, że świetnie nadają się nie tylko do grania na komputerze, ale także na kanapie przed telewizorem, w trakcie zabawy na PS4.

Corsair VOID PRO / RGB / Wireless

VOID PRO to flagowa seria headsetów Corsair, która składa się z trzech modeli, które bazują na tej samej konstrukcji, 50 mm przetwornikach i zapewniają wsparcie dla jednego z najlepszych systemów dźwięku przestrzennego, czyli Dolby Headphone 7.1, ale różnią się nieco funkcjami i zastosowaniem. Podstawowy VOID PRO to dobra opcja dla wymagających graczy, którzy potrzebują wsparcia nie tylko dla PC, ale i konsol czy urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów), ponieważ ten model posiada złącze słuchawkowe minijack, a dla komputerów otrzymujemy adapter z kartą dźwiękową zapewniającą obsługę wirtualnego 7.1. Wariant Corsair VOID PRO RGB oferuje już wbudowaną kartę dźwiękową, ale także wsparcie dla podświetlenia RGB, które za pomocą aplikacji iCUE możemy zsynchronizować z innymi produktami Corsair - to opcja stricte dla graczy pecetowych. Podobnie zresztą jak VOID PRO RGB Wireless, gdzie prócz RGB zyskujemy bezprzewodową łączność (do 16 godzin użytkowania na jednym ładowaniu). Każda z wersji świetnie sprawdzi się w grach akcji, takich jak shootery, gdzie lokalizacja przeciwnika odgrywa kluczową rolę, ale ich brzmienie jest na tyle uniwersalne, że dobrze wypada w każdym gatunku, a wyłączając tryb surround za pomocą przycisku na słuchawce, możemy cieszyć się przyjemnym brzmieniem w muzyce. Bardzo mocną stroną tej serii jest komfort użytkowania, jaki zapewnia wygodna konstrukcja z miękkimi materiałowymi (a co za tym idzie oddychającymi) nausznicami. Do tego chodzi solidny mikrofon, mocna  konstrukcja na metalowej ramie i nietuzinkowy design opracowany we współpracy ze studiem BMW DesignWorks. Słuchawki nie bez przyczyny zbierają świetne recenzje, a z naszą możecie zapoznać się pod TYM adresem. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jakie słuchawki do gier wybrać? Dostępne rozwiązania i różnice - Poradnik

 0