Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

Wybór monitora, który posłuży nam do nauki, co oznacza, że spędzać możemy przed nim długie godziny, jest bardzo istotną decyzją dla rodziców, uczniów, studentów czy nawet nauczycieli. Dlatego też do naszego poradnika wybraliśmy trzy propozycje od uznanego japońskiego producenta, firmy iiyama, w których znajdziemy rozwiązania chroniące nasze oczy. Mowa tu o redukcji szkodliwego niebieskiego światła i niwelowaniu migotania obrazu - dzięki tym technologiom nie będziemy musieli obawiać się o wzrok najmłodszych uczniów, takich jak pierwszoklasiści, ale też będziemy mogli bez obaw przeznaczyć dodatkowy czas na zabawę przed komputerem, czyli granie.  

iiyama ProLite XU2395WSU-B1 - cena od 669 zł

iiyama

Monitor do pracy i nauki.

iiyama ProLite XU2395WSU-B1

Powrót do szkoły to również dobry pomysł, by rozważyć wymianę naszego starego monitora no nowy, który zapewni nam większą efektywność pracy. Model ProLite XU2395WSU-B1 od japońskiego producenta świetnie nadaje się do tego celu, ponieważ dzięki nieco wyższej niż standardowo rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli oferuje 11% więcej przestrzeni w pionie niż ekran Full HD, co znacznie poprawia komfort pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, przeglądania dokumentów i Internetu. Matryca IPS zapewnia z kolei wierne odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia, a kompatybilność ze standardem VESA i bardzo cienkie ramki wokół ekranu sprawiają, że XU2395WSU to bardzo dobry monitor do budowy stanowisk dwumonitorowych przy użyciu stojaków i ramion montażowych iiyama. Producent zadbał też o ochronę naszych oczu (redukcja niebieskiego światła i technologia Flicker-free niweluje problem migotania), a wsparcie dla technologii FreenSync sprawia, że model ten powinien nieźle sprawdzać się także w czasie grania (choć nie jest to jego priorytet).

iiyama G2530HSU-B1 - cena od 639 zł

iiyama

Monitor do grania po kosztach.

iiyama G2530HSU-B1

Oczywiście nie samą pracą i nauką człowiek żyje i warto od czasu do czasu nieco się rozerwać, choćby za sprawą gier, a jak wiadomo, monitor jest jednym z kluczowych komponentów, jeśli chodzi o jakość rozgrywki. Jeśli więc szukacie relatywnie niedrogiego rozwiązania do tego typu zastosowań, to 24,5-calowy Black Hawk G-MASTER G2530HSU może okazać się doskonałym kompanem do gier. Wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD przy odświeżaniu 75 Hz, obsługuje technologię FreeSync, a funkcja Black Tuner i 1 ms czas reakcji gwarantuje, że dostrzeżesz każdy najdrobniejszy szczegół nawet w ciemnych obszarach obrazu i będziesz w stanie zareagować na zmieniającą się sytuację w ułamku sekundy. Do naszej dyspozycji oddano także trzy wejścia sygnału (VGA, HDMI, DisplayPort), głośniki, wejście słuchawkowe i hub USB, a całość charakteryzuje się stylową konstrukcją. Warto też wspomnieć, że monitory iiyama posiadają 30-dniową gwarancję „zero martwych pikseli" (oczywiście niezależna od 36-miesięcznej gwarancji głównej).

iiyama GB2560HSU-B1- cena od 1099 zł

iiyama

Dla graczy z e-sportowym zacięciem.

iiyama GB2560HSU-B1

G-MASTER GB2560HSU z klanu Red Eagle to sprzęt już z wyższej półki i choć wciąż oferuje jedynie matrycę TN, to jednak jego odświeżanie na poziomie 144 Hz oraz czas reakcji plamki na poziomie 1 ms sprawiają, że powinien idealnie nadawać się dla graczy lubujących się w dynamicznych gatunkach, gdzie płynność rozgrywki i to, jak szybko jesteśmy w stanie reagować na wydarzenia na ekranie, ma kluczowe znaczenie. Mówię tu o wszelkich shooterach, w tym oczywiście sieciowych tytułach, a także grach nastawionych na e-sportową rywalizację. Tutaj również nie zabrakło funkcji Black Tuner, wsparcia dla FreeSync, która dba o poprawę widoczności nawet w ciemniejszych obszarach obrazu czy charakterystycznego dla tego producenta wzornictwa z cienkimi ramkami. Iiyama zadbała też o ergonomię i stopka z regulacją wysokości umożliwia dostosowanie położenia ekranu do własnych preferencji. Rotacja ekranu umożliwia zmianę pozycji ekranu z poziomej (pejzaż) do pionowej (portret), co jest szczególnie przydatne w pracy z długimi arkuszami lub tekstem. Niezależnie od tego, czy preferujesz gry RTS, FPS, MOBA czy MMO, GB2560HSU-B1 może okazać się bardzo dobrym wyborem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

 0