Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

O wzrok trzeba dbać równie mocno, jak o kręgosłup, ale na szczęście porządna lampka na biurko nie kosztuje tyle, co dobrej jakości krzesło. Jeśli więc do tej pory odrabialiście lekcje, czytaliście podręczniki i pisaliście wypracowania przy byle jakim świetle, to najwyższy czas z tym skończyć i kupić lampkę z prawdziwego zdarzenia - za kilka/kilkanaście lat nam za to podziękujecie! Obecnie warto wybrać model LEDowy, który oszczędza nie tylko pieniądze w portfelu, ale i nasze oczy, oferując światło o odpowiedniej barwie i z możliwością regulacji natężenia, w zależności od potrzeb. Co więcej, bardziej zaawansowane modele mogą m.in, pracować bezprzewodowo lub ładować nam inne urządzenia, więc naprawdę jest w czym wybierać. Nasz poradnik zakupowy na powrót do szkoły pomoże Wam dokonać tego wyboru.

Accura Prestige Eliptic - cena od 199 zł

Komputronik  

Designersko i praktycznie.

Lampy Accura wyróżnia nie tylko oryginalne wzornictwo, któremu trudno odmówić stylu i elegancji, ale również duża funkcjonalność. Nie da się ukryć, że Prestige Eliptic wygląda niebanalnie, obudowa urządzenia wykonana została z aluminium, a jego niewielki rozmiar umożliwia nam łatwe zabranie lampy w podróż i korzystanie z niej dosłownie wszędzie. Elastyczny pałąk sprawia zaś, że możemy dostosować kąt padania światła do naszych potrzeb, a specjalna rozpraszająca powłoka stwarza równomierne oświetlenie, dzięki czemu dodatkowo ogranicza zmęczenie wzroku. Sprzęt posiada ponadto 3 tryby pracy: chłodna biel (5400K) - światło przeznaczone do czytania, neutralna biel (4100K) - również zalecane do czytania i nauki, podczas gdy wymagany jest mniejszy kontrast naświetlenia i ciepła biel (3100K) - zapewnia przyjemne, ciepłe źródło światła otaczającego i najmniejszy kontrast. Do tego mamy regulację natężenia światła (6 stopni) oraz wbudowany akumulator o pojemności 2000 mAh (accubank), który pozwala na bezprzewodową pracę lampy. Dzięki funkcji powerbanku możemy też za pomocą Accura Prestige Eliptic ładować urządzenia mobilne. Produkt ten stanowić może idealnie dopełnienie nowoczesnego biurka, a jego cena nie jest zbytnio wygórowana jak na możliwości.

Natec Firefly - cena od 59,99 zł

RTV EURO AGD

Mariaż klasyki i nowoczesności.

Jeśli biurko dla ucznia, to koniecznie z solidną lampką, bo przecież jesień zbliża się wielkimi krokami i tylko patrzeć jak bez dodatkowego źródła światła trudno będzie zrobić w domu cokolwiek. A że czytanie książek, notatek i odrabianie pracy domowej to codzienny obowiązek, koniecznie trzeba się rozejrzeć za jakąś ciekawą opcją. Może okazać się nią propozycja od marki Natec, a konkretniej lampki LED z serii Firefly. Do wyboru mamy warianty Home, Office i Pro, które tak naprawdę różnią się jedynie designem, więc pozostaje nam po prostu wybrać najbardziej pasujący nam wzór. Wszystkie prezentują się nowocześnie (oszczędna biała stylistyka), zajmują mało miejsca na biurku, pozwalają zaoszczędzić trochę na rachunku za prąd (LED) oraz wymianie żarówek czy chronią nasz wzrok za sprawą funkcji Eye-protection. Lampki uruchamia się przez dotykowy przycisk umożliwiający ustawienie 3 poziomów jasności dostarczanego przez 24 diody, a dzięki specjalnemu przewodowi możemy je podłączyć do komputera stacjonarnego, laptopa, Power Banku czy klasycznej ładowarki z wejściem USB (tej samej, z której korzystamy do ładowania smartfona). Mówiąc krótko, pełna funkcjonalność w niskiej cenie ok. 60 PLN.

Xiaomi Mi LED Desk Lamp - cena od 149 zł

Komputronik empik logo  Mi Home

Niezbędnik przykładnego ucznia.

Jak już wiemy, lampka biurkowa to urządzenie absolutnie konieczne do nauki i odrabiania lekcji. Propozycja Xiaomi w postaci Mi LED Desk Lamp daje tu szerokie możliwości personalizacji, bo użytkownik może dowolnie dobrać temperaturę oraz jasność światła lub wybrać jeden z czterech gotowych trybów (dziecięcy, komputerowy, skupienia, czytania). Lampka została zaprojektowana tak, aby zmniejszyć migotanie (dzięki zastosowaniu filtra RC i mikroprocesora przyciemniającego), które powoduje zmęczenie oczu. Wszystkie te funkcje mieszczą się w prostej, eleganckiej i pięknej metalowej obudowie, a sprzętem możemy sterować z poziomu smartfona z systemem Android lub iOS. W ofercie promocyjnej Mi LED Desk Lamp kosztuje 149 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

 0