Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

Jaka jest największa zmora współczesnych czasów? Większość nastolatków bez wahania odpowie, że rozładowany smartfon. I w sumie to będzie w tym sporo racji, bo urządzenia mobilne zastępują nam obecnie wiele innych urządzeń, więc bez dostępu do nich czujemy się jak bez ręki. Na szczęście na rynku są już rozwiązania, dzięki którym taki scenariusz nie musi się więcej ziścić, a mowa o powerbankach - wrzucamy taki do plecaka i w szkole nigdy więcej nie zabraknie nam “energii”. Tu możemy wybierać między różnymi pojemnościami oraz funkcjonalnościami, bo niektóre oferują jedynie klasyczne ładowanie, inne również bezprzewodowe, a jeszcze kolejne będą robić również za latarkę, np. kiedy w środku nauki wysiądzie nam w domu prąd :) A co jeśli jesteśmy poza domem, do naładowania mamy kilka sprzętów, a do dyspozycji tylko jedno gniazdko? Tu z pomocą przychodzą specjalne ładowarki, które również znajdziecie w tej części naszego poradnika.

Accura Accubank Monster 20000 mAh - cena od 179 zł

Komputronik  

Długodystansowy powerbank.

Accura Accubank Monster 20000 mAh

Kolejny powerbank w naszym zestawieniu skierowany jest do osób, które potrzebują czegoś na dłużej i na więcej cykli ładowania. Oba te warunki spełnia Accura Accubank Monster, który może pochwalić się bardzo dużą pojemnością aż 20000 mAh, a dodatkowo technologia Acculoope sprawia, że akumulatory od momentu naładowania mogą utrzymać 80% swojego ładunku nawet przez 180 dni, dlatego po pełnym naładowaniu urządzenia możemy wrzucić je do plecaka i zapomnieć o nim na długie miesiące, mając pewność, że jesteśmy ubezpieczeni na wypadek, gdybyśmy potrzebowali  źródła dodatkowej energii dla swojego urządzenia mobilnego ładowanego przez USB. Na plus Accura Accubank Monster zaliczyć trzeba też niewielkie rozmiary, aż cztery porty USB (po dwa charakteryzujące się prądami ładowania 1 A i 2,1 A) oraz wyświetlacz LED informujący nas o najważniejszych sprawach (m.in. procent naładowania powerbanku).

TP-Link TL-PB10400 - cena od 99 zł

Proline Morele  X-KOM 

Powerbank i latarka w jednym.

TP-Link TL-PB10400

Kolejny bank energii w naszym poradniku to propozycja od firmy TP-Link. Czym wyróżnia się ten powerbank na tle konkurencji? Prócz oryginalnego wzornictwa i bardzo solidnego wykonania otrzymujemy tu ogniwo o sporej pojemności (10400 mAh), funkcjonalność latarki, z której często korzystamy podczas codziennych zajęć w domu i w terenie (choć ta nie jest zbyt mocna), a sprzęt pochwalić może się też świetnymi osiągami oraz zabezpieczeniami. TP-Link zadbał o ochronę urządzenia przed zwarciami, przepięciami, przetężeniami elektrycznymi, nadmiernymi ładowaniami i rozładowywaniami, a także przegrzaniem. Co więcej, dzięki 5 V/2 A na wejściu, TL-PB10400 potrzebuje tylko 6,3 godziny do pełnego naładowania, kiedy większość konkurentów o tej pojemności wymaga aż 9,8 godziny. Ponadto TL-PB10400 posiada porty 5 V/2,4 A oraz 15 W mocy wyjściowej, dzięki czemu potrafi naprawdę szybko naładować nasze urządzenie, często szybciej niż oryginalna ładowarka (dla przykładu, baterię iPhone'a 6s Plus naładuje w pełni po 150 minutach, natomiast oryginalnemu zasilaczowi Apple zajmuje to 250 minut). Producent pomyślał nawet o technologii inteligentnego ładowania, która sprawia, że obydwa porty wyjściowe mogą bez problemu dostosować moc zasilania do podłączonego aktualnie urządzenia. Tym samym, TP-Link TL-PB10400 to naprawdę dobry wybór jeśli chodzi o powerbanki.

Natec Extreme Media NPB-1220 - cena od 99 zł

Proline Morele empik logo 

Bezprzewodowy ratownik.

Natec Extreme Media NPB-1220

Nie oszukujmy się, życie bez powerbanku jest mocno utrudnione, a dla niektórych wręcz niemożliwe. Co chwilę sięgamy po urządzenia bezprzewodowe, a jak wiemy ich czas pracy na baterii wciąż pozostawia wiele do życzenia. I tu z pomocą przychodzi powerbank, dzięki któremu w każdej chwili podładujemy smartfon, tablet, aparat, kamerę, inteligentny zegarek, a nawet konsolę do gier, bo przecież nie ma większego bólu niż rozładowany akumulator podczas emocjonującej partii w ulubioną grę, na przykład na Nintendo Switch. Power bank Extreme Media oferuje nie tylko dużą pojemność 10000 mAh, ale i kilka innych ciekawych funkcji, jak na przykład bezprzewodowe ładowanie urządzeń. Oczywiście klasyczne też jest możliwe, a sprzęt posiada dwa gniazda USB (te zapewniają szybkie ładowanie prądem 5V/2A), dzięki czemu możemy obsłużyć kilka urządzeń jednocześnie. Co więcej, power bank dba też o ich bezpieczeństwo, a wszystko za sprawą zabezpieczeń przeciwprzeciążeniowych i przeciwprzepięciowych. Nie można też zapomnieć o stylowym wyglądzie, dzięki czemu nie będziemy musieli chować urządzenia po kieszeniach, diodach informujących o poziomie naładowania oraz żywotności Extreme Media, oszacowanej przez producenta na ponad 500 cykli.

Accura Accucharge Tripple - cena od 59 zł

Komputronik  

Nie taka zwyczajna ładowarka.

Accura Accucharge Tripple

Accura AccuCharge Triple sprawdzi się ona w sytuacjach, kiedy jesteśmy mocno ograniczeni liczbą gniazd sieciowych (np. na wycieczkach szkolnych, na uczelni itp.) i chcemy jednocześnie naładować więcej urządzeń (np. telefon i tablet czy sprzęt znajomych). Ładowarka wyposażona jest bowiem w trzy porty USB 2.0 z funkcją AccuQuick, czyli po prostu szybkim ładowaniem, dzięki któremu naładujemy nasze smartfony, tablety, konsole, odtwarzacze muzyczne, kamery oraz inne urządzenia mobilne w krótszym czasie. Do tego ten praktyczny gadżet wyróżniają trwały materiał obudowy i elegancki biały kolor, a niewielki rozmiar sprawia, że praktycznie zawsze możemy mieć go pod ręką.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powrót do szkoły - poradnik zakupowy - Back to school 2018

 0