Chiński sklep wyspecjalizowany w elektronice i odzieży. Witryna oferuje wyjątkowo szeroką ofertę. Obok markowych produktów odnajdziemy egzotyczne gadżety i podzespoły elektroniczne. Dużym atutem sklepu względem Aliexpress jest wstępna selekcja produktów. Banggood samodzielnie odpowiada swoją marką przed klientem, dlatego też trudno znaleźć w jego ofercie przedmioty podrabiane bądź o obniżonej wartości użytkowej. Sklep jest ponadto oficjalnym dystrybutorem wielu znanych producentów.
Jak kupować
Rejestracja w sklepie przebiega w języku angielskim. Przy pierwszym podejściu wpisujemy jedynie dane niezbędne do logowania na nasze konto. Dopiero później uzupełniany profil o informacje wysyłkowe.
Ceny produktów są automatycznie przeliczane na złotówki. Warto jednak pamiętać, że przeliczniki mogą się różnić (nieznacznie) zależnie od metody płatności.
Względem klasycznych sklepów internetowych, chińskie dyskonty mają jeden ciekawy element. Chodzi o warehouses czyli magazyny wysyłkowe. Zostały one ulokowane w kilku miejscach na świecie – również w Europie. Niejednokrotnie zdarza się, że wybierając europejski magazyn dostaniemy paczkę szybciej, ale jednocześnie zapłacimy więcej niż w magazynie chińskim. Oczywiście warto decydować się na oferty z darmową wysyłką.
Najbezpieczniejszą formą płatności dla Banggood wydaje się być serwis PayPal. Wymaga on założenia konta i podpięcia do niego karty płatniczej. Niestety brakuje obsługi krajowych systemów płatności. Możemy również skorzystać z opcji płatności kartą, jednak w takim wypadku warto najpierw zapoznać się z warunkami stawianymi przez nasz bank.
Na co zwracać uwagę
Banggood oferuje ogromną liczbę zniżek i promocji. Właściwie jest ich tak wiele, że kupowanie produktów po cenach tradycyjnych jest bezsensowne. Zazwyczaj wystarczy poczekać kilka dni, aby interesujący nas produkt trafił wreszcie na jakąś promocję. Umiejętne dokonywanie zakupów wymaga regularnej weryfikacji ofert. Niejednokrotnie zdarza się, że promocja jest połączona z podwyżką cen. W efekcie produkty kupujemy za tą samą kwotę, w przekonaniu, że zrobiliśmy interes życia. Jeśli już spędziliśmy na stronie trochę czasu i wybraliśmy interesujące nas oferty, warto przyjrzeć się promocjom specjalnym.
- Promocja na stronie głównej. Czyli ogromne banery obejmujące chwilowe promocje na jedną kategorię produktów oraz obniżki okazjonalne (np. czarny piątek).
- Flash Deals to promocje ograniczone w czasie i ilości sztuk produktu. Znajdziemy je w prawej części strony głównej. Na kilkadziesiąt produktów zazwyczaj możemy znaleźć zaledwie kilka naprawdę interesujących. Najprostszym sposobem na ich wyszukanie jest kliknięcie przycisku „Hottest” segregującego produkty wedle popularności.
- Kupony zniżkowe obowiązują również w Banggood. Odpowiednie kody pozwalające na skorzystanie ze zniżek, wysyłane są na maila bądź udostępniane na stronie głównej. Warto pamiętać, że kupony mają zazwyczaj niższą wartość niż okazjonalne rabaty.
- Punkty promocyjne są formą programu lojalnościowego. Pozwalają one obniżyć cenę o maksymalnie 15 % wartości towaru. Zbieramy je dokonując zakupów (1 $=1 pkt), wypełniając ankiety, recenzując produkty i uczestnicząc w specjalnych akcjach. Wydanie 100 pkt obniża cenę produktu o 1 dolara. Jest to jednak z najatrakcyjniejszych form obniżek cenowych – ponieważ nie jesteśmy narażeni na dostosowywanie cen do promocji.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Zakupy w Chinach - jak i gdzie kupować tanią elektronikę