Zakupy w Chinach - jak i gdzie kupować tanią elektronikę

Zakupy w Chinach - jak i gdzie kupować tanią elektronikę

eBay

Większość z nas rozpoczynała swoje przygody z międzynarodowymi zakupami od serwisu eBay. Nadal bez problemu znajdziemy w nim oferty azjatyckich sprzedawców. Jeśli zależy nam na oryginalności produktów, zakupy na eBay są teoretycznie nieco bezpieczniejsze niż na Aliexpress. Ponadto korzystając z eBay odnajdziemy sporą ilość marek niedostępnych u głównego konkurenta. Częściowe rozdzielenie serwisu z systemem PayPal przyniosło nowe metody płatności i większe zadowolenie klientów. Nie zmienia to faktu, że eBay powoli schodzi na drugi plan – większy wybór i niższe ceny to główny atut chińskich ofert pod okiem Alibaby.

ebay

 

Honorbuy

Sklep, który skupia się na sprzedaży produktów konkretnych marek. Menu obejmuje więc nazwy producentów takich jak: Xiaomi, LeEco, Elephone, Meizu, ZUK, OnePlus oraz UMI. Sklep wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi cenami. Jednakże słabsza oferta rabatowa i droższe przesyłki sprawiają, że Honorbuy nadaje się głównie do kupowania najdroższych urządzeń. Gadżety o wartości kilku dolarów lepiej zakupić u konkurencji. Dokonując zakupów warto sięgać po sprzęt oznaczony jako Global Version.

honorbuy

 

Lightinthebox

Ciekawy sklep, skoncentrowany na sprzedaży ubrań i upominków. Istotnym atutem jest niezłe tłumaczenie strony głównej i elementów niezbędnych do dokonania zakupów. Same oferty są jednak przetłumaczone w sposób zautomatyzowany czyli niezbyt precyzyjny. Dział elektroniczny jest dostępny w formie osobnego sklepu miniinthebox. Warto brać go pod uwagę podczas porównań cenowych. Szczególnie dobrze wypada oferta na produkty Xiaomi.

miniinthebox

 

Coolicool

Sklep z elektroniką o nieco prymitywnej szacie graficznej. Ciekawostką są wyprzedaże dobowe. Niewielka ilość produktów jest wystawiana w mocno obniżonej cenie, dostępnej przez 24 godziny. Oferta obejmuje również przedsprzedaż w stosunkowo atrakcyjnych cenach. Minusem jest brak jakichkolwiek tłumaczeń oraz sprzedaż skupiona na markach wciąż egzotycznych dla europejskiego klienta.  Sklep posiada jeden magazyn europejski z możliwością darmowej wysyłki do Polski.

coolicool

 

TinyDeal

Jeden z ciekawszych sklepów z gadżetami i elektroniką. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niebawem stanie się on trzecią siłą po Banggood i Gearbest. Nowy magazyn w Niemczech udostępnił opcję darmowej wysyłki na terenie europu. Ponadto TinyDeal zauważył polski rynek, włączając się we współpracę z krajowymi redakcjami. Sklep oferuje interesujące i wzorowo opracowane promocje eventowe. Obsługa sklepu przebiega w całości w języku angielskim.

tinydeal

 

Tmart

Chiński sklep skierowany w szczególności do amerykanów. Może świadczyć o tym fakt, że głównym magazynem, jest ten zlokalizowany w USA. Europejski warehouse umieszczono w UK. Tmart oferuje darmową wysyłkę na cały świat. Sklep koncentruje się głównie na elektronice i gadżetach o różnym stopniu przydatności. Nieco obaw wzbudza precyzja dokonywanej selekcji w ofercie. Wiele produktów wygląda rozczarowująco. Tmart wykorzystuje kilka stron lokalnych, skierowanych na rynek niemiecki, rosyjski czy francuski. Uwagę zwracają promocje okazjonalne oraz oferty rabatowe z wykorzystaniem kuponów.

tmart

Komentarze


Ładuję...