Prawdopodobnie największy konkurent Bangood. Sklepy mają podobną zasadę działania i zbliżony asortyment. Łatwo również dostrzec zaciętą rywalizacje cenową. Teoretycznie Gearbest posiada szerszą ofertę produktów OEM oraz podzespołów komputerowych. Znajdziemy tu chociażby wyprzedaże płyt głównych czy procesorów, czyli sprzętu niedostępnego na Bangood. Wśród marek dostępnych w ofercie znajdziemy ponadto Xiaomi, UMI, DooGee, Huawei, Haier, OnePlus czy Meizu. Istotnym atutem jest wysokie bezpieczeństwo zakupów.
Jak kupować
Rejestracja w języku angielskim wiąże się z podaniem informacji dotyczących logowania. Już po zarejestrowaniu konta możemy uzupełnić dane wysyłkowe.
Zakupów dokonujemy w języku angielskim. W przeciwieństwie do Bangood nie mamy dostępu do cen w złotówkach, a jedynie w dolarach. Strona co prawda oferuje zautomatyzowane tłumaczenie przez translator google, lecz nie jest to rozwiązanie szczególnie praktyczne. Ponownie mamy do wyboru kilka magazynów. Gearbest posiada aż dwa warehouse zlokalizowane w Europie. Co ciekawe, sklep podaje ich lokalizację. Jeden znajduje się w UK, natomiast drugi w Hiszpanii. Poszczególne magazyny mogą mieć różne ceny oraz czasy dostarczenia towaru.
Płatności na Gearbest najwygodniej dokonywać z wykorzystaniem konta PayPal i podpiętej do niego karty płatniczej.
Warto sprawdzać, czy wybrany przez nas produkt jest dostępny z darmową wysyłką.
Na co zwracać uwagę
Gearberst posiada mniejsze ilości zniżek, jednak dysponuje bardziej atrakcyjnymi ofertami eventowymi niż Banggood. Dokonując zakupów w promocji, warto pamiętać o regularnej weryfikacji cen. Zdarza się, że sklep podnosi ceny produktów redukując tym samym bieżące rabaty. Brak atrakcyjnej promocji na dany produkt nie powinien nas jednak odstraszać. Zazwyczaj wystarczy poczekać kilka dni aby doczekać się lepszej oferty.
- Promocje ze strony głównej. Wśród nich znajdziemy niezwykle atrakcyjne akcje eventowe, organizowane przy okazji ważniejszych świąt. Obejmują one zazwyczaj promocje dnia (wysoko przecenione produkty, dostępne w małych ilościach) oraz oferty flash (przeceny dostępne jedynie przez kilka godzin). Również poszczególne magazyny przygotowują własne oferty promocyjne.
- Gadget Deals to prosty zestaw promocji na gadżety elektroniczne. Regularnie aktualizowane zestawienie obejmuje kilkanaście produktów w obniżonych cenach. Dokonując wyboru warto sugerować się popularnością oferty.
- Kupony są oferowane w mniejszej ilości niż na Bangood czy Aliexpress. Dzięki temu zasady ich rozsądnego wykorzystywania są dużo prostsze. W chwili pisania tego artykuły na Gerbest dostępny jest tylko jeden kupon świąteczny. Obniża on ceny wybranych ubrań o 20 %.
- Program punktowy w GearBest opiera się na aktywności po dokonaniu zakupów. Użytkownik dostaje punkty za ocenianie transakcji, recenzowanie produktów, załączanie ich zdjęć, a nawet nagrywanie filmików. Przykładowo recenzja produktu z filmem i zdjęciami to 70 punktów. Każde 50 punktów może zostać zamienione na 1 dolara rabatu. Suma rabatów nie może jednak wynosić więcej niż 30% wartości produktu.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Zakupy w Chinach - jak i gdzie kupować tanią elektronikę