Viber – Idealny komunikator dla podróżników
Z reguły nie lubię się powtarzać, ale w przypadku opisywania komunikatorów internetowych jest to niestety wymagane. Viber to niewielka, aczkolwiek bardzo popularna aplikacja do rozmów. Tak jak WhatsApp, Signal czy Telegram, wymaga podania numeru telefonu komórkowego i odznacza się zbliżoną funkcjonalnością do swoich konkurentów. Można dzwonić, rozmawiać na czacie, wysyłać zdjęcia i pliki, czy prowadzić wideorozmowy – nawet z wieloma użytkownikami jednocześnie. Warto tu wspomnieć o tym, że rozmowy telefoniczne (standardowe) są dodatkowo płatne – choć twórcy wspominają, że w taki sposób możesz się połączyć z dowolnym numerem na Ziemi - no prawie.
Viber Out, bo tak nazywa się ta funkcja, pozwala na doładowanie konta i automatyczne skonfigurowanie połączenia do odległych miejsc. Na przykład plan bez limitów kosztuje 26,99 zł za jeden miesiąc i oferuje połączenia do 60 krajów – w tym większość europejskich, kraje azjatyckie, a nawet Stany Zjednoczone czy Australia. Plan ten można wypróbować za darmo – przez tydzień.
Oprócz tego, w przeciwieństwie do WhatsApp, Viber oferuje ukrywanie czatów, do których dostęp uzyskasz wpisując na przykład kod PIN, czaty sekretne oraz opcję samozniszczenia wiadomości. Dodatkowo Viber odznacza się dużą ilością naklejek – choć niektóre z nich są płatne.
GETTR - aplikacja społecznościowa od byłego doradcy Trumpa hitem na Apple App Store i Google Play
Viber zalety
- Wysoka jakość połączeń wideo i przesyłanych zdjęć
- Viber Out to świetne narzędzie dla podróżników
- Domyślne funkcje komunikatora są zupełnie darmowe
Viber – wady
- Lista reklamowa ciągnie się w nieskończoność
- Wymagane jest podanie numeru telefonu komórkowego
- Niska ilość użytkowników powoduje problemy z wdrożeniem aplikacji u znajomych
Pokaż / Dodaj komentarze do: Co zamiast WhatsApp? Najlepsze komunikatory internetowe 2021 – TOP 5