Ancestors Legacy - Recenzja gry

Ancestors Legacy - Recenzja gry

Przyznam szczerze, że w produkcję autorstwa Destructive Creations grało mi się całkiem przyjemnie, aczkolwiek obyło się bez wielkiego entuzjazmu. Gra zadowoli przede wszystkim fanów strategii ceniących sobie wciągające klimaty historyczne, w tym przypadku oparte o jedne z ważniejszych nacji — Wikingów, Anglosasów czy Polan. Wszystkie scenariusze zostały napisane w taki sposób, by zachęcić użytkownika do pozostania przed ekranem na długie godziny, bo w praktyce tytuł jest stosunkowo długi. Cieszy także dobre odwzorowanie jednostek wojskowych oraz poszczególnych terenów, na których umiejscowiono akcję wspomnianych opowieści. Na plus zasługują ponadto ciekawie wykonane wstawki filmowe między rozdziałami.

Gra trafi w gusta niezbyt wymagających fanów RTS-ów, ceniących sobie motywy historyczne

Recenzja gry Ancestors Legary

Niestety produkt w swym docelowym gatunku sprawdza się poprawnie i nic poza tym. Dodatkowo schemat walk często sprowadza się do prostego oznaczania przeciwników i czekania na finalizację starcia (wybór dodatkowych opcji przydaje się wyłącznie, jeśli na miejsce przybywa cięższe wsparcie, aczkolwiek jest go za mało, by podnieść poziom trudności). Dodać do tego warto też średniej jakości animacje postaci, uboższe od chociażby tych znanych z ostatnich Total War. Ancestors Legacy niezwykle celnie trafi w gusta średnio zaawansowanych użytkowników, a tym samym raczej nie przypadnie do gustu starym wyjadaczom RTS-ów. Ale nie oznacza to, iż mamy do czynienia z kiepską grą. Wręcz przeciwnie, dla osób ceniących sobie skandynawskie oraz typowo historyczne, a zarazem brutalne i krwiste klimaty, jest pozycją obowiązkową.

 

Ancestors Legacy

 Ciekawie zrealizowane kampanie fabularne, klimat średniowiecznego okresu, wstawki filmowe, niektóre zadania są bardzo interesujące

 Średnia jakość animacji postaci, niekiedy gra jest banalnie prosta, widowiskowość walk nie powala na kolana

Cena (na dzień publikacji): ok. 109,90 zł (PC)

 

Grę do testów dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ancestors Legacy - Recenzja gry

 0