Test ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC. Chłodno i cicho

Test ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC. Chłodno i cicho

ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC: opakowanie

Testowaną kartę graficzną ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC otrzymałem w średnich rozmiarów pudełku, utrzymanym w kolorystyce oscylującej wokół czerni i czerwieni, ze skromnymi domieszkami innych barw. Na jego froncie zobaczymy zdjęcie zakupionego produktu, informacje na temat wykorzystanego GPU oraz oznaczeń tego konkretnego modelu, a także skrótowy wykaz najważniejszych technologii. Na odwrocie odnajdziemy zaś bardziej szczegółową listę najistotniejszych, wg producenta, rozwiązań odnośnie zestawu chłodzenia, estetyki oraz procesu produkcji, do spółki z cechami kluczowymi oraz grafiką ilustrującą wyjścia obrazu. Wewnątrz opakowania znajduje się karta graficzna, instrukcja obsługi wraz z kartką z podziękowaniami za zakup i dwie opaski rzepowe.

ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC - fabryczne opakowanie

ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC: system chłodzenia

Recenzowana ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC to karta graficzna o średniej długości. Całość liczy sobie ~28,5 cm, ale sam laminat sporo mniej, tak więc układ chłodzenia znacząco wystaje poza jego obrys. Cooler jest masywny i wysoki, przez co akcelerator efektywnie zajmuje w obudowie trzy sloty, mimo dwuslotowego śledzia. Wymuszanie przepływu powietrza spoczywa na barkach pary wentylatorów, o średnicy 100 mm każdy i z ciekawą ramką łączącą łopatki. Bez względu na to, który BIOS wybierzemy z użyciem sprzętowego przełącznika, potrafią pracować w trybie półpasywnym. Radiator składa się z dwóch części oraz używa pięciu ciepłowodów do transportu ciepła między segmentami. Niklowana podstawa zapewnia pełny kontakt z jądrem krzemowym, a ponadto chłodzi on również pamięć i sekcję zasilania.

ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC - front

ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC: zasilanie, iluminacja

Płytkę usztywniającą (ang. backplate) wykonano z anodowanego na czarno, szczotkowanego aluminium. Mamy tu kilka napisów, w tym informujący (do spółki z logo) o przynależności do serii ROG. Wizualnie jest to zatem spójna całość, stawiająca na stonowane zestawienie barw, bez krzykliwych dodatków czy wzorów. Za zasilanie odpowiada jedno złącze 8-pin, tj. z zapasem przy maksymalnym limicie mocy (ang. power limit) równym ~185 W. Odnośnie podświetlenia LED RGB, obejmuje ono pasek z logo ROG, uplasowany na szczycie osłony chłodzenia. System jest oczywiście kompatybilny z Aura Sync - do kontrolowania iluminacji służy program Armoury Crate.

ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC - backplate

ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC: złącza wideo

Jeśli chodzi o wyjścia wideo, do dyspozycji mamy trzy sztuki DisplayPort 2.1 oraz pojedyncze HDMI 2.1a, tak więc identycznie jak w przypadku wcześniej recenzowanych konstrukcji opartych o układy z rodziny Navi. Analogowych wyjść już nie uświadczymy, jako że AMD od debiutu generacji Hawaii odeszło od ich stosowania. Gdybyście zatem chcieli skorzystać z urządzenia wyposażonego tylko w złącze D-Sub, niezbędne będzie zaopatrzenie się w aktywny konwerter sygnału, gdyż pasywne przejściówki nie mają prawa zadziałać. Zasadniczo w temacie wyjść obrazu nie mam uwag, jednak mimo wszystko nadmienię, że połączenie dwóch DisplayPort oraz dwóch HDMI byłoby bardziej elastycznym rozwiązaniem.

ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC - złącza wideo

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ASUS ROG STRIX Radeon RX 7600 OC. Chłodno i cicho

 0