ASUS ROG Zephyrus S (GX502GV) - test kompaktowego laptopa dla graczy

ASUS ROG Zephyrus S (GX502GV) - test kompaktowego laptopa dla graczy

ASUS ROG Zephyrus S (GX502GV) - Podsumowanie

Asus ROG Zephyrus S GX502GV to jeden z tych trudnych w jednoznacznej ocenie produktów, mówimy bowiem o konstrukcji z segmentu premium, wycenionej na co najmniej 8999 zł, co mocno rzutuje na odbiór tego sprzętu. Poza tym, na pewno nie jest to laptop idealny i relatywnie łatwo wskazać na jego słabości - największą jest kultura pracy, ponieważ obudowa laptopa mocno się nagrzewa w wierzchniej części, a do tego komputer jest bardzo głośny podczas wymagającej pracy (w tym grania). Obie przypadłości można jednak zniwelować kosztem wydajności, ustawiając zbalansowany lub cichy tryb, ale jest to kompromis, na który wielu graczy nie będzie się godzić. Trzeba przy tym pamiętać, że w przypadku gamingowych notebooków klasy Ultra Thin, które nie bazują na standardzie Max-Q, jest to praktycznie norma. Poza tym, Asus wciąż zapomina o implementacji Thunderbolt 3, procesor dławi się pod dużym obciążeniem, a zastosowany dysk SSD nie należy do tych najwydajniejszych. Touchpad także nie za bardzo przypadł nam do gustu, podobnie jak brak jakiegokolwiek biometrycznego zabezpieczenia notebooka. Pomimo tych wszystkich mankamentów, końcowe wrażenia z testów tego produktu są jednak naprawdę pozytywne, ponieważ jego liczne zalety sprawiają, że szybko zapominamy o wadach.

Co jednak najważniejsze w tym przypadku, wydajność w grach jest bardzo wysoka i pozwala nam cieszyć się świetną jakością grafiki i płynną rozgrywką w grach AAA.

ASUS ROG Zephyrus S (GX502GV)

Wymienianie atutów zacząć trzeba od świetnego eleganckiego designu i wykonania z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów. Zephyrus S GX502GV jest po prostu jednym z najładniejszych gamingowych laptopów, z jakimi mieliśmy do czynienia. Poza tym, jest też jednym z najbardziej kompaktowych modeli dla graczy, gdyż mierzy niecałe 19 mm grubości i waży tylko 2 kg, co oznacza, że jest niezwykle mobilny. Doczekał się też licznych usprawnień względem poprzednika, wymienić trzeba tu choćby wyraźnie lepszą klawiaturę czy wyświetlacz, który ponownie bazuje na technologii IPS i odświeżaniu 144 Hz, ale tym razem doczekał się wsparcia ze strony G-Sync i to z obsługą trybu Optimus. Czas pracy na baterii, choć wciąż nie porywa, to jednak jest zauważalnie lepszy, a zastosowany układ chłodzenia utrzymuje temperaturę komponentów w ryzach. Co jednak najważniejsze w tym przypadku, wydajność w grach jest bardzo wysoka i pozwala nam cieszyć się świetną jakością grafiki i płynną rozgrywką w grach AAA, a nawet wykorzystać ray tracing w tytułach, które go obsługują.  W produkcjach o charakterze e-sportowym docenimy z pewnością również 144 Hz matrycę o masie reakcji 3 ms. Poza tym, w odróżnieniu od zeszłorocznego modelu, tym razem znajdziemy tu port LAN. Tym samym, o ile Zephyrus GM501GS otrzymał od nas ocenę na poziomie 3,5 gwiazdki, to liczne poprawki wprowadzone w tegorocznym Zephyrusie S GX502GV zasługują na notę 4 gwiazdek, a dodatkowo zdecydowaliśmy się na przyznanie wyróżnienia jakości.

ASUS ROG Zephyrus S (GX502GV)

  Bardzo wysoka jakość wykonania; solidna konstrukcja; kompaktowy wymiary i niska waga; elegancki design; podświetlana klawiatura RGB; bardzo dobry ekran dla graczy z odświeżaniem 144 Hz i obsługą G-SYNC; ; wysoka wydajność w grach...

 ... choć nie zawsze równa z powodu ograniczonego TDP procesora i niewystarczającego w pewnych zastosowaniach układu chłodzenia; kultura pracy pozostawia sporo do życzenia; mocno nagrzewająca się obudowa, brak czytnika kart pamięci; brak Thunderbolt 3, brak biometrycznej weryfikacji użytkownika

Cena (na dzień publikacji): od 8999 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testu dostarczył:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Zephyrus S (GX502GV) - test kompaktowego laptopa dla graczy

 0