Burnout Paradise Remastered – Recenzja gry

Burnout Paradise Remastered – Recenzja gry

Odświeżone wydanie Burnout Paradise zaskoczyło mnie w jak najbardziej pozytywny sposób, wciągając na ładnych kilka godzin, pomimo tego, że nie uważam się za fana produktów z gatunku wyścigowych. Na takowy stan złożyło się wiele kwestii, jak choćby fakt, iż testowany tytuł ogranicza się wyłącznie do prostej, niczym nieskrępowanej rozwałki wszystkiego dookoła, pozwalając zarazem wykonać znaczną ilość zadań związanych z szeroko pojętą nawalanką. Wrzucając do tego wora typowo arcedowy model jazdy, otrzymamy wyśmienitą propozycję dla ludzi chcących pewnego wieczoru usiąść na kanapie i po prostu poczuć niesamowitą frajdę, jaką dają szaleńcze wyścigi w Paradise City. Na pochwałę zasługuje też brak popularnego w dzisiejszych czasach systemu loot boxów, dzięki czemu nagrody otrzymujemy wyłącznie za dokonania w grze, a nie grubość posiadanego portfela.

Pomimo kilku niedoskonałości Burnout Paradise stanowi interesującą propozycję dla fanów niezbyt wymagających gier wyścigowych

Niestety finalnie nie wszystko przypadło mi do gustu. Pierwszym minusem mającym wpływ na obniżoną ocenę jest kiepsko wykonana fizyka kolizji pojazdów. Jak już wspomniałem wcześniej, mam pełną świadomość, iż wielu osobom się podoba, aczkolwiek osobiście nie potrafiłem się do niej przekonać. Generalnie większość rajdówek posiada lepiej odwzorowany model kolizyjny. Dość średnim pomysłem było dodanie do podstawowej wersji gry wszelkich wcześniej opublikowanych rozszerzeń, czyli coś, za co w przeszłości należało uiścić wysoką opłatę, aktualnie otrzymujemy na start całkowicie za darmo przez co osoby, które dawniej zakupiły oryginalne wydanie gry mogą poczuć się lekko oszukane. Mimo pewnych absolutnie drobnych wpadek Burnout Paradise Remastered stanowi wyśmienitą propozycję dla niezbyt wymagających graczy.

 

Burnout Paradise Remastered

 Arcadowy model jazdy, świetne, szalone i wciągające wyścigi, nie najgorsza oprawa wizualna

 Fizyka zniszczeń, wygląd kilku budynków, czy pomniejszych elementów są średniej jakości

Cena (na dzień publikacji): ok. 157,99 zł (Xbox One)

 

Grę do testów dostarczył:​

​​​​​​

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Burnout Paradise Remastered – Recenzja gry

 0