Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC - test gotowego PC dla graczy

Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC - test gotowego PC dla graczy

Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC - Podsumowanie

Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC okazał się być sporym zaskoczeniem, ponieważ rzadko zdarzają się nam „składaki”, którym tak niewiele można zarzucić. Mamy bowiem do czynienia z niezwykle poprawnie złożonym komputerem, gdzie zadbano nie tylko o odpowiedni dobór podzespołów, ale także aspekty wizualne, estetykę i ergonomię. Otrzymujemy więc naprawdę solidne komponenty od popularnych producentów, a zestawienie karty graficznej GeForce RTX 2060 Super z procesorem Ryzen 5 3600 zapewnia wydajność pozwalającą cieszyć się rozgrywką w najnowszych produkcje AAA na najwyższych detalach (przeważnie w rozdzielczości QHD). Komputer został bardzo starannie złożony, a poprowadzenie okablowania jest bardzo przemyślane, co stanowi nie tylko walor estetyczny, ale i praktyczny, ponieważ ma wpływ na obieg powietrza i chłodzenie. Postawienie na wentylatory z podświetleniem RGB i obudowę z dwoma szklanymi panelami sprawia, że sprzęt prezentuje się niezwykle stylowo i żałować można jedynie, że Chillblast nie poszedł za ciosem i nie zaimplementował pasków LED. Nie mamy też większych uwag co do kultury pracy, ponieważ temperatury podzespołów utrzymane są na akceptowalnych poziomach i choć Fusion Daybreak Gaming PC może nie należy do najcichszych komputerów, ale z drugiej strony generowany przez niego hałas nie jest wybitnie uciążliwy i mieści się w granicach normy. Pewnym mankamentem jest tu wybór bardzo podstawowej płyty głównej, która ogranicza potencjalną rozbudową czy upgrade komputera, a nieco do życzenia pozostawia także dysk SSD, gdyż jest to model wykorzystujący jedynie dwie linie PCIe.  

W przypadku Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC mamy do czynienia z niezwykle poprawnie złożonym komputerem, gdzie zadbano nie tylko o odpowiedni dobór podzespołów, ale także aspekty wizualne, estetykę i ergonomię.

Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC

Tu dochodzimy do kwestii opłacalności Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC. Testowany przez nas komputer wyceniony został na 4800 zł i jako że złożony został z ogólnie dostępnych na rynku komponentów, postanowiliśmy sprawdzić, jaki jest koszt jego samodzielnego złożenia. Ten okazał się kształtować na poziomie ok. 4550 zł, tak więc Fusion Daybreak Gaming PC zdaje się być nie lada gratką, ponieważ za takiego „gotowca” dopłacamy jedynie 250 zł i nie tylko nie musimy się martwić o jego składanie (które zrealizowano tu praktycznie perfekcyjnie), ale czerpiemy z tego tytułu wiele innych korzyści, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Warto bowiem podkreślić, że Chillblast nie jest jakąś firmą „krzakiem”, ale uznanym angielskim producentem, który w ojczystym kraju cieszy się dużym uznaniem, co rusz zbierając kolejne nagrody. Producent zapewnia, że każdy komputer jest testowany pod obciążeniem i w symulacji normalnego użytkowania (gry, filmy, render, obliczenia itp.) i to przez 24h. Zyskujemy 5-letnią gwarancję, w tym 2 lata w systemie door-2-door, a po 2 latach mamy gwarancję darmowego serwisu (użytkownik pokrywa tylko koszt podzespołów). Chillblast oferuje też wsparcie techniczne, dostępne 6 dni w tygodniu, przez telefon, maila, czat, facebook czy osobiście w siedzibie. Firma chwali się też szybkim serwisem, gdzie następnego dnia po zgłoszeniu kurier odbiera komputer na jej koszt i przeważnie PC wraca do właściciela w ciągu 4-5 dni roboczych. Co więcej, dodatkowe modyfikacje, jak dołożenie kabli pod dyski czy instalacja dosłanych przez klienta podzespołów, odbywają się gratis, podobnie jak instalacja dodatkowego oprogramowania. To wszystko otrzymujemy więc za jedynie 250 zł, co uznać trzeba wręcz za świetną ofertę, dlatego też Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC otrzymuje od nas wysoką ocenę i wyróżnienie opłacalności.

Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC

  Dobra wydajność w grach i w zastosowaniach półprofesjonalnych, trafnie dobrana obudowa, dobrze zestawione podzespoły, wentylatory RGB, możliwość modernizacji zestawu w przyszłości (nie ma tu niestandardowych części, producent dołącza całe okablowanie zasilacza niewykorzystane podczas montażu komputera), wysoka staranność przy montażu, cena jest minimalnie wyższa niż w przypadku samodzielnego montażu takiego zestawu, 5 lat gwarancji na komputer

 dość dyskusyjny wybór płyty głównej - mógłby to być odrobinę wyższy model, najbardziej budżetowy dysk SSD M.2 PCie, kutlura pracy jest tylko przyzwoita

Cena zestawu (w dniu publikacji): 4800 zł

Gwarancja: 60 miesięcy (w tym 24 miesiące w systmie D2D)

* Komputer można kupić pod TYM adresem

Do testu dostarczył:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chillblast Fusion Daybreak Gaming PC - test gotowego PC dla graczy

 0