Corsair HS80 RGB Wireless - Oprogramowanie
Producent od dłuższego czasu korzysta z oprogramowania iCUE (to oczywiście należy pobrać ze strony internetowej producenta) do obsługi praktycznie wszystkich swoich akcesoriów gamingowych, dzięki czemu nie musimy instalować osobnych aplikacji do każdego sprzętu od Amerykanów. iCUE pochwalić może się nowoczesnym i przejrzystym designem, dzięki czemu relatywnie łatwo się tu odnaleźć nawet nowicjuszom, a warto też dodać, że software nie stanowi obciążenia dla naszych komputerów. Niestety Korsarze wciąż nie zdecydowali się dodać obsługi języka polskiego.
Po podłączeniu HS80 w iCUE pojawi się zarówno nadajnik, jak i słuchawki. W zakładce tego pierwszego możemy wybrać tryb pracy (PlayStation i Multipoint, czyli system związany z technologią bezprzewodową SlipStream Wireless, pozwalający do jednego odbiornika podpiąć myszkę, klawiaturę i słuchawki jednocześnie) oraz sparować nadajnik z dodatkowymi urządzeniami, a także zaktualizować firmware. Ustawienia dedykowane samym słuchawkom pogrupowano w trzech zakładkach o wszystko mówiących nazwach Lighting Effects, Equalizer i Device Settings.
Pierwsza karta kryje opcje umożliwiające dostosowanie podświetlenia słuchawek do naszych preferencji. Przypominam, że iluminacją objęte jest logo umieszczone na obu muszlach, więc osobiście nie widzimy go nawet w trakcie użytkowania sprzętu i choć nie jesteśmy fanami tego typu rozwiązań w przypadku słuchawek, to w tym przypadku prezentuje się na tyle subtelnie i stylowo, że nikt nie powinien mieć problemu z zaakceptowaniem iluminacji (zawsze można ją jednak wyłączyć). Twórcy udostępnili nam pełną paletę kolorów RGB i 12 różnych trybów podświetlenia, gdzie możemy zmieniać takie parametry, jak szybkość pulsowania czy przejścia między kolorami. Warto odnotować bardziej oryginalne efekty iluminacji związane z wciskaniem klawiszy klawiatury czy też temperaturą naszego procesora.
W Equalizer znajdziemy zaś 5 predefiniowanych profili dźwięku, ale w razie potrzeby możemy samodzielnie pobawić się 10-zakresowym korektorem graficznym i przygotować własne ustawienia. Poza tym, aplikacja w zakładce Settings umożliwia podgląd poziomu naładowania baterii, wyłączenie komunikatów głosowych, ustawienie jasności podświetlenia, ustawienie czasu usypiania słuchawek, aktywowania wskaźnika baterii na systemowym pasku zadań czy wyłączenie podświetlenia mikrofonu, gdy ten jest aktywny. Mówiąc krótko, iCUE jest naprawdę funkcjonalne, pomocne i stanowi atut słuchawek.
To jednak nie wszystko, ponieważ po zainstalowaniu aplikacji Dolby Accses otrzymujemy dostęp do przestrzennego dźwięku przestrzennego Dolby Atmos for Headphones. Tutaj również otrzymujemy kilka predefiniowanych trybów dźwięku (Game, Movie, Music Voice), które możemy lekko modyfikować lub tworzyć własne profile za pomocą 10-zakresowego korektora. Nieco szkoda, że producent zmusza nas do instalowania kolejnej apki, zamiast zaimplementować obsługę Dolby Atmos w ramach iCUE. Co więcej, nie mamy możliwości wyłączenia wsparcia dla dźwięku przestrzennego z poziomu programu Corsair i musimy zrobić to w ustawieniach systemowych.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair HS80 RGB Wireless - premierowy test bezprzewodowych słuchawek dla graczy