Corsair HS80 RGB Wireless - premierowy test bezprzewodowych słuchawek dla graczy

Corsair HS80 RGB Wireless - premierowy test bezprzewodowych słuchawek dla graczy

Corsair HS80 RGB Wireless - Premierowy test bezprzewodowych słuchawek dla graczy

Corsair to jeden z nielicznych producentów sprzętu dla graczy, który praktycznie nie zawodzi, jeśli chodzi o gamingowe słuchawki (podobną opinią cieszy się chyba tylko HyperX). Kiedy więc otrzymałem do testów najnowszy model amerykańskiej firmy, czyli HS80 RGB Wireless, miałem naprawdę duże nadzieje. Tym bardziej że mówimy tu o słuchawkach z górnej półki, których cena w polskich sklepach wynosić powinna blisko 700 zł (w momencie, kiedy to piszę, produkt jeszcze nie jest dostępny na rynku), czyli urządzeniu plasującym się w ofercie Corsair zaraz pod flagową serią Virtuoso. Ponadto są to słuchawki z uznanej i cenionej przez graczy serii HS, co również zobowiązuje i HS80 RGB Wireless już na pierwszy rzut oka zdaje się mieć wiele do zaoferowania. Czy zatem będziemy mieć do czynienia z kolejnym hitem, czy też może Korsarzom w końcu powinęła się noga? Zapraszam do lektury. 

Corsair HS80 RGB Wireless to kolejna wokółuszna konstrukcja tego producenta z wbudowaną kartą dźwiękową z nadajnikiem do bezprzewodowej komunikacji z naszym PC.

Corsair HS80 RGB Wireless - premierowy test bezprzewodowych słuchawek dla graczy

Corsair HS80 RGB Wireless to kolejna wokółuszna konstrukcja z wbudowaną kartą dźwiękową z nadajnikiem do bezprzewodowej komunikacji z naszym PC. Oczywiście jak na produkt dla graczy przystało, nie mogło tu zabraknąć podświetlenia w systemie RGB, które oferuje kilka predefiniowanych trybów (do czego jeszcze wrócimy) czy wspomnianego wsparcia dla wirtualnego dźwięku przestrzennego, co w ostatnich latach stało się obowiązkowym elementem gamingowych headsetów, pomimo że sama technologia zdaje się mieć tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele zależy jednak od samej realizacji tej funkcji, a w tym przypadku producent postawił na Dolby Atmos, więc jest szansa na naprawdę wysoką jakość z trójwymiarową precyzją. Corsair chwali się także wysokiej klasy dźwiękiem generowanym przez 50 mm przetworniki ze wsparciem dla audio klasy Hi-Fi (24bit/96kHz), jeśli zdecydujemy się na połączenie przewodowe, mikrofonem, którego jakość pozwolić ma na wykorzystanie do streamingu, wysokim komfortem użytkowania czy długim czasem pracy na baterii. 

Specyfikacja Corsair HS80 RGB Wireless
Przetworniki customowe, 50 mm, neodymowe
Częstotliwość transmisji bezprzewodowej 2,4 GHz
Zasięg bezprzewodowy do 18 metrów (60 stóp)
Czas pracy na baterii 1do 20 godzin
Pasmo przenoszenia 20Hz – 40kHz
Impedancja 32 Ohm
Czułość 109 dB (± 3 dB)
Typ mikrofonu dookólny
Pasmo przenoszenia mikrofonu 100Hz – 10kHz
Czułość mikrofonu -40 dB (± 3 dB) 
Wymiary 205 mm x 97 mm x 183 mm
Waga 367 gramów
Gwarancja 2 lata
Cena 689 zł

Cena tego headsetu w polskich sklepach powinna wynosić 689 zł, więc mówimy o kwocie bardzo porównywalnej do kultowego już modelu HyperX Cloud II czy bezprzewodowej wersji SteelSeries Arctis 7, które również cieszą się dużym wzięciem. HS80 RGB Wireless ma więc przed sobą niemałe wyzwanie i byłem ciekawy, co do zaproponowania ma Corsair w tym segmencie. Z drugiej zaś strony wydaje się, że produkt Korsarzy ma wszelkie papiery, by rzeczywiście powalczyć o portfele graczy, a dodatkowym atutem słuchawek jest kompatybilność z PS4 i PS5. Nie uprzedzajmy jednak faktów i zacznijmy od początku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair HS80 RGB Wireless - premierowy test bezprzewodowych słuchawek dla graczy

 0