Battlefield 1
Battlefield 1 działa równie dobrze na każdym nośniku w stawce, choć w przypadku dysku twardego daje się odczuć pewną ociężałość rozgrywki tuż po załadowaniu. W miejscu testowym, podczas początkowego fragmentu misji Avanti Savoila, powtarzalnie występował spadek do 30 kl./s, jednakowoż szybsza konkurencja wypadła ledwie marginalnie lepiej. Może to być więc kwestią silnika.
Grand Theft Auto V
Test w GTA V polegał na dynamicznej przejażdżce przez zatłoczone miasto. Talerzowy WD Black, pomimo całkiem niezłych parametrów jak na nośnik tej klasy, niestety nie poradził sobie zbyt dobrze. Efekt? Znaczące spadki płynności podczas doczytywania kolejnych sekcji, drastycznie wpływające na komfort rozgrywki. Tutaj SSD nie jest opcją - to dosłownie konieczność.
Project CARS
Co prawda Project CARS ładuje większą część toru do pamięci, to jednak granie w ten tytuł na HDD-ku może wiązać się z powtarzalnymi tąpnięciami animacji. Na testowym torze SPA występowały one w momencie najazdu na pierwsze wzniesienie. Później działanie gry się normowało, aczkolwiek podczas dynamicznego wyścigu ciężko pozwolić sobie na jakiekolwiek spowolnienia.
The Witcher 3
Podobnie jak GTA V, polski Wiedźmin 3 charakteryzuje się w dużym stopniu otwartym światem. Tytuł z oczywistych przyczyn musi na bieżąco doładowywać dane z dysku, jednakowoż relatywnie niewielka dynamika rozgrywki nie pozwala zadusić twardziela, nawet podczas żwawej przejażdżki na koniu. Co za tym idzie, produkcja swobodnie radzi sobie bez wysokowydajnego nośnika.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy graczowi wystarcza HDD? Test wpływu dysku na wydajność w grach