D-Link DWP‑812KT + DIR-825 - test zestawu LTE z anteną zewnętrzną

D-Link DWP‑812KT + DIR-825 - test zestawu LTE z anteną zewnętrzną

D-Link DWP‑812KT + DIR-825 - test zestawu LTE z anteną zewnętrzną

Dziś mamy dla was coś nietypowego, a mianowicie test D-Link DWP‑812KT + DIR-825, czyli zestawu składającego się z routera Wi-Fi klasy AC1200 oraz zewnętrznego modemu LTE (4G) Cat. 6 z anteną kierunkową. Tradycyjne routery to dla nas chleb powszedni, a wielokrotnie mieliśmy już okazję testować również routery LTE. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z innym produktem, który powinien sprawdzić się wszędzie tam, gdzie nie są dostępne kablowe połączenia szerokopasmowe oraz gdzie połączenie z Internetem nawiązane przez tradycyjne routery 3G/LTE nie działa stabilnie. Rozwiązanie to powinno sprawdzać się więc idealnie w miejscach ze słabszą infrastrukturą i w trudniejszych warunkach, nie tylko w przypadku segmentu SOHO (mały biznes), ale i domowych warunkach. Trzeba przyznać, że produkt D-Link mocno nas zaintrygował, tym bardziej że w naszym miejscu testowym internet komórkowy rzeczywiście pozostawia sporo do życzenia i ciekawi byliśmy, czy taki zestaw realnie poprawi prędkości transferów. Jeśli więc również macie podobne problemy, to warto zapoznać się tym artykułem do końca. 

Rozwiązanie to powinno sprawdzać się więc idealnie w miejscach ze słabszą infrastrukturą i w trudniejszych warunkach, nie tylko w przypadku segmentu SOHO (mały biznes), ale i domowych warunkach.

D-Link DWP‑812KT + DIR-825 - test zestawu LTE z anteną zewnętrzną

Jak już wspomnieliśmy, na zestaw D-Link składa się m.in. router DIR-825. Co ciekawe D-Link posiada w swojej ofercie router o tej samej nazwie, ale model dedykowany temu zestawowi różni się obudową i posiada oprogramowanie przystosowane do zewnętrznej anteny LTE. Jest to dwuzakresowy sprzęt klasy AC1200, co przekłada się na do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz 867 Mb/s w 5 GHz. Poza tym każdy z czterech portów LAN oraz piąty WAN pozwala na gigabitową transmisję danych. Jest to raczej dość podstawowy router, choć chwali się tu obecność portu USB czy wsparcie dla MU-MIMO 2x2, ale również technologii kształtowania wiązki (beamforming) czy najnowszego protokołu bezpieczeństwa WPA3. Sercem DIR-825 jest 28 nm procesor Realtek RTL8197FS, czyli jednordzeniowy SoC o taktowaniu 1 GHz. Ten wspomagany jest przez 64 MB pamięci operacyjnej RAM typu DDR2, a na dane przeznaczono tylko 16 MP pamięci flash. Całości dopełniają zaś cztery zewnętrzne anteny dookólne. 

Specyfikacja D-Link DIR-825:

Technologia bezprzewodowa

802.11ac Wi-Fi 5 (Wireless AC Wave 2)

Ilość pasm

Dwupasmowy

Przepustowość

867 Mbps 5 GHz

300 Mb/s 2,4 GHz

Anteny

4 dookólne anteny

Porty

1 x Gigabit Ethernet WAN

4 x Gigabit Ethernet LAN

Porty USB

1 x USB 2.0

Zaawansowane funkcje

WPA3-Personal/Enterprise
MU-MIMO
QoS
WEP 64/128 bit

Drugim istotnym elementem zestawu jest DWP-812KT, czyli zewnętrzny modem LTE Cat. 6. Ten wyposażony jest w dedykowany port Gigabit Ethernet, którym połączymy go z routerem. Urządzenie pozwala na uzyskanie prędkości pobierania do 300 Mb/s i wysyłania do 50 Mb/s. Obudowa klasy przemysłowej oznacza, że ​​DWP-812KT jest w stanie działać w ekstremalnych warunkach. D-Link chwali się certyfikatem IP67 (ten zapewnia, że obudowa jest całkowicie pyłoszczelna, a podzespoły są chronione nawet przed krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie) i odpornością na korozję. Producent gwarantuje także optymalną i stabilną łączność wytrzymującą wiatr do 210 km/h (113 węzłów). W tym przypadku zastosowano antenę kierunkową (a konkretniej dwie anteny panelowe 15 dBi). 

Specyfikacja D-Link DWP-812KT:

Technologia bezprzewodowa

LTE Cat. 6 Bands 1/3/7/8/20

 

Dwupasmowy

Przepustowość

867 Mbps 5 GHz
300 Mb/s 2,4 GHz

Anteny

dwie anteny panelowe 15 dBi

Porty

2FF SIM

Gigabit Ethernet LAN

Zaawansowane funkcje

L2TP/PPTP/IPSec VPN Passthrough
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: D-Link DWP‑812KT + DIR-825 - test zestawu LTE z anteną zewnętrzną

 0