Test ENDORFY Arx 500 Air. Bardzo wydajna obudowa w kompaktowym rozmiarze

Test ENDORFY Arx 500 Air. Bardzo wydajna obudowa w kompaktowym rozmiarze

Montaż podzespołów - ENDORFY Arx 500 Air

Montaż podzespołów w ENDORFY Arx 500 Air przebiega nieco niestandardowo, ponieważ montaż zasilacza zaczynamy od przykręcenia ramki oraz instalację od tyłu obudowy, co jest akurat dobrym pomysłem szczególnie gdy poosiadamy PSU z kablem 12VHPWR, którego nie można zaginać.

W obudowie jest bardzo dużo przestrzeni w każdym kierunku. Ilość miejsca pozwala na dużą swobodę i nie ma najmniejszego problemu z poprowadzeniem przewodu EPS. Podłączenie wentylatora tylnego oraz układu chłodzenia lub blokopompki jest bezproblemowe. Przepustów jest wiele i znajdują się w odpowiednich miejscach. Podoba mi się przepust w piwnicy, który umiejscowiono przy krawędzi. 

 Wentylacja obudowy komputera do gier - jak to zrobić skutecznie

Aranżacja kabli z tyłu obudowy oraz mocowanie HDD/SSD

Aby wykorzystać głównego kanału dla okablowania, będziecie musieli przepiąć opaski rzepowe do kolejnego zaczepu. Wypustek dla opasek zaciskowych jest bardzo wiele, co pozwala na sporą elastyczność. Nośniki danych 2,5"/3,5" montowane są na tulejkach gumowych. 

 Aranżacja okablowania w obudowie PC - poradnik i test

Efekt końcowy

Komputer złożony w ENDORFY Arx 500 Air prezentuje się świetnie. Szkło hartowane, duży meshowy front i top, dobrej jakości czarna farba, bardzo dobre spasowanie i dopracowanie elementów. W porównaniu do Arx 700 Air, to zgrabniejsza obudowa, ale równie pojemna.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ENDORFY Arx 500 Air. Bardzo wydajna obudowa w kompaktowym rozmiarze

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł