Test ENDORFY Arx 500 Air. Bardzo wydajna obudowa w kompaktowym rozmiarze

Test ENDORFY Arx 500 Air. Bardzo wydajna obudowa w kompaktowym rozmiarze

ENDORFY Arx 500 Air - ocena i opinia

ENDORFY Arx 500 Air, to tak samo wydajna obudowa jak testowana Arx 700 AirJedyna różnica to tyczy się kwestii głębokości i maksymalnej długości kompatybilnych kart graficznych. W przypadku głębokości, względem 700 Air głębokość zmalała o 43 mm, czyli brakuje tutaj możliwości zamontowania 360-milimetrowego radiatora na górze obudowy. Oczywiście zawsze możemy AiO zamontować na froncie lub wykorzystać model 280 mm na górze, wielkiej różnicy nie odczujecie, jeśli chodzi o typowo rozbudowane konstrukcje. Tak samo jak w przypadku większej Arx 700 Air, wiele rzeczy odnosi się do obudów Fractal, Phanteks czy Corsair, ale jak to mówią, by zrobić coś lepszego, trzeba się wzorować na najlepszych i w tym przypadku podobieństwa przy znanych i sprawdzonych metodach są jak najbardziej na plus. Jakość wykonania i zastosowanych materiałów jest bardzo dobra i trudno się tu doszukiwać czegoś negatywnego. Arx 500 Air gabarytowo najbliżej do obudowy be quiet! Pure Base 500DX.

ENDORFY Arx 500 Air to wydajna a zarazem kompaktowa obudowa, która śmiało może konkurować ze sprzętem takich producentów, jak Corsair, be quiet! czy Fractal Design.

 Corsair 4000D Airflow - premierowy test

ENDORFY Arx 500 Air oferuje bardzo wiele pod kątem możliwości chłodzenia. Bez problemu zamontujemy w niech dwa radiatory (360 mm na froncie i 280 mm na topie), a pięć fabrycznie zainstalowanych, wysokociśnieniowych wentylatorów 140 mm Stratus PWM zapewniają optymalny przepływ powietrza. Siatka mesh o małych oczkach, jaką zresztą widzieliśmy już w Arx 700, nie ogranicza przepływu powietrza i na dodatek służy jako filtr przeciwkurzowy, który - dokładnie tak, jak i ten umieszczony na górze - jest łatwy do zdemontowania i oczyszczenia. Dodatkowo filtr przeciwkurzowy od spodu jest wysuwany od frontu, co powinno ucieszyć osoby planujące custom loopa - obracanie obudową i zapowietrzanie się układu to nic przyjemnego w trakcie tworzenia rozbudowanego systemu. Wisienką na torcie jest obecność złącza USB typu C, choć tutaj jest już zasadzie wymagany.

  Test Fractal Design Meshify 2 XL

Do wad zaliczyć można brak kompatybilności z pionowym montażem karty graficznej, brak wycięcia z widokiem na zasilacz w piwnicy czy niewykorzystany tunel na przewody, choć tutaj opaski rzepowe były zamocowane bliżej kanału. Są to jednak drobnostki, dlatego Endorfy Arx 500 Air bez problemu konkuruje z takimi konstrukcjami jak Corsair 4000D Airflow, be quiet! Pure Base 500DX czy Fractal Design Meshify 2 Lite TG. Potwierdzają to zresztą same testy. Obudowa pod kątem temperatur podzespołów to TOP 3 naszego zestawienia, prezentując przy tym równie wysoki poziom kultury pracy. Za obudowę przyjdzie wam zapłacić ok. 469 zł i ENDORFY Arx 500 Air i jest warta każdej złotówki. Ostatecznie ENDORFY Arx 500 Air to obudowa dla osób, które nie planują budować zestawu w oparciu o radiator 360 mm w górnej części konstrukcji. Endorfy Arx 500 Air oceniam na 5 gwiazdek oraz dodaję wyróżnienie rekomendacja i wydajność

ENDORFY Arx 500 Air - ocena

ENDORFY Arx 500 Air - opinia

 ENDORFY Arx 500 Air - Zalety:

  • Wydajne chłodzenie
  • Sztywna konstrukcja
  • Wygląd
  • Trzy porty USB na przednim panelu
  • W tym USB typu C
  • Pięć wentylatorów 140 mm w standardzie
  • Wentylatory z łożyskiem FDB i sterowaniem PWM
  • Tryb półpasywny
  • Kompatybilność z AiO z grubszym radiatorem
  • Możliwość zamontowania jednej chłodnicy 360 mm oraz jednej 280 mm
  • Filtry przeciwkurzowe
  • Prosty montaż
  • Aranżacja okablowania

 ENDORFY Arx 500 Air - Wady:

  • Brak możliwości zamontowania GPU w pionie
  • Niewykorzystany tunel na kable

ENDORFY Arx 500 Air - cena

Cena na dzień publikacji: ok. 469 zł

Gwarancja: 2 lata

 

Sprzęt do testów dostarczył:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ENDORFY Arx 500 Air. Bardzo wydajna obudowa w kompaktowym rozmiarze

 0