ENDORFY Arx 700 Air - ocena i opinia
ENDORFY Arx 700 Air to nie tylko świetna obudowa, która zapewnia rewelacyjne warunki termiczne naszym wydajnym komponentów, ale też całkiem inne podejście do tematu. Całą obudowę zaprojektowano od zera w warszawskim biurze. Nie ma może jakiś innowacyjnych rozwiązań, ale te są jak najbardziej funkcjonalne. Wiele rzeczy odnosi się do obudów Fractal, Phanteks czy Corsair, ale jak to mówią, by zrobić coś lepszego, trzeba się wzorować na najlepszych i w tym przypadku podobieństwa przy znanych i sprawdzonych metodach są jak najbardziej na plus. Jeśli chodzi o jakość wykonania, względem modeli Regnum RG6V TG czy Astrum AT6V TG, widać ogromny progres, który dotyczy zarówno jakości zastosowanej farby, jak i ogólnej jakości wykonania czy sztywności konstrukcji. Cóż, jak chce się zdobywać rynki zachodniej Europy i konkurować z najlepszymi markami, takimi jak Corsair, Fractal, be quiet! czy Phanteks, taki skok jest wręcz wymagany i Endorfy doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
ENDORFY Arx 700 Air to niemal perfekcyjna obudowa, która śmiało może konkurować z markami, takimi jak Corsair, be quiet! czy Fractal Design.
ENDORFY Arx 700 Air oferuje bardzo wiele pod kątem możliwości chłodzenia. Bez problemu wejdą do niej dwa radiatory 360 mm, a pięć fabrycznie zainstalowanych, wysokociśnieniowych wentylatorów 140 mm Stratus PWM z pewnością w tym pomogą. Siatka mesh o małych oczkach nie ogranicza przepływu powietrza i na dodatek służy jako filtr przeciwkurzowy, który - dokładnie tak, jak i ten umieszczony na górze - jest łatwy do zdemontowania i oczyszczenia. Dodatkowo filtr przeciwkurzowy od spodu jest wysuwany od frontu, co powinno ucieszyć osoby planujące custom loopa - obracanie obudową i zapowietrzanie się układu to nic przyjemnego w trakcie tworzenia rozbudowanego systemu. Wisienką na torcie jest obecność złącza USB typu C, choć tutaj już w zasadzie jest wymagany.
Test Fractal Design Meshify 2 XL
Nie ma jednak róży bez kolców. Do wad zaliczyć można brak kompatybilności z pionowym montażem karty graficznej, brak wycięcia z widokiem na zasilacz w piwnicy czy niewykorzystany tunel na przewody. Są to jednak drobnostki, dlatego Endorfy Arx 700 Air bez problemu może konkurować z takimi wynalazkami jak Corsair 4000D Airflow, be quiet! Pure Base 500DX czy Fractal Design Meshify 2 Lite TG. Potwierdzają to zresztą same testy. Obudowa pod kątem temperatur podzespołów to TOP 3 naszego zestawienia, prezentując przy tym równie wysoki poziom kultury pracy. Za obudowę przyjdzie wam zapłacić ok. 519 zł i ENDORFY Arx 700 Air i jest warta tych pieniędzy. Ostatecznie ENDORFY Arx 700 Air oceniam na 5 gwiazdek oraz dodaję wyróżnienie rekomendacja i wydajność.
ENDORFY Arx 700 Air - ocena
ENDORFY Arx 700 Air - opinia
ENDORFY Arx 700 Air - Zalety:
- Wydajne chłodzenie
- Sztywna konstrukcja
- Wygląd
- Trzy porty USB na przednim panelu
- W tym USB typu C
- Pięć wentylatorów 140 mm w standardzie
- Wentylatory z łożyskiem FDB i sterowaniem PWM
- Kompatybilność z AiO z grubszym radiatorem
- Możliwość zamontowania dwóch chłodnic 360 mm
- Filtry przeciwkurzowe
- Prosty montaż
- Aranżacja okablowania
ENDORFY Arx 700 Air - Wady:
- Brak możliwości zamontowania GPU w pionie
- Niewykorzystany tunel na kable
ENDORFY Arx 700 Air - cena
Cena na dzień publikacji: ok. 519 zł
Gwarancja: 2 lata
Sprzęt do testów dostarczył:
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ENDORFY Arx 700 Air. Obudowa bliska perfekcji