Analiza wnętrza Genesis Irid 400 RGB
Genesis Irid 400 RGB to dwukomorowa konstrukcja z piwnicą na zasilacz i dyski HDD. We wnętrzu znajdziemy wiele otworów na przewody, ale o gumowych przepustach musimy zapomnieć. Irid 400 RGB pozwala nam na bardzo wygodną aranżację okablowania - otwory znajdziemy nad płytą główną w piwnicy, a największe główne kable, jak ATX 24-pin, poprowadzimy w kanale, który tworzy spore przegięcie, jednocześnie ułatwiające omawiane czynności. W piwnicy mamy dodatkowe wycięcie, umożliwiające zamontowanie chłodnicy 360 mm.
Na plecach tacki płyty znajdziemy duży otwór ułatwiający montaż układu chłodzenia. Wszystkie przepusty na kable mają wywiniętą krawędź, więc nie uszkodzimy przewodów. Na boku, przy frontowym panelu, doskonale widać wspominane przegięcie, tworzące duży, bardzo wygodny kanał na przeprowadzenie kabli, a na samej jego górze umieszczono kontroler wentylatorów - ich prędkości oraz podświetlania. Wspomnę tylko, że taki sam kontroler znajdziecie w obudowie Sharkoon TH4 RGB, ale tam nie dostajemy pilota do sterowania. Na spodzie mamy piwnicę na zasilacz oraz koszyk z dwoma miejscami na nośniki danych, który możemy przesunąć lub całkowicie zdemontować.
System chłodzenia
Za przewiew w obudowie odpowiadają cztery seryjnie montowane wentylatory 120 mm, podświetlane pierścieniem z diodami LED ARGB, z czego trzy sztuki zamontowano na froncie. Poza tym możemy rozbudować system chłodzenia o kolejne dwa wentylatory 120/140 mm lub chłodnicę do 280 mm na topie obudowy. Jeśli mamy ochotę, możemy zainstalować na CPU duży układ chłodzenia powietrzem o wysokości do 180 mm.
Niestety przedni panel, mimo atrakcyjnego wyglądu, tylko z jednej strony ma kratkę wentylacyjną z filtrem przeciwkurzowym. Obawiam się, że może to być niewystarczające w przypadku "gorących podzespołów". Z drugiej strony umieszczono pasek LED, a na front przyklejono panel przyciemnianego szkła hartowanego.
Za sterowanie obrotami wentylatorów oraz ich podświetlaniem odpowiada wygodny pilot radiowy. Co prawda kontroler można podłączyć pod płytę główną, ale posiada on złącze 3-pin z zasilaniem 5 V, które raczej trudno spotkać, gdyż najczęściej mamy 4-pin i 12 V, więc na synchronizację iluminacji mamy marne szanse.
Grubość zastosowanej blachy wynosi od 0,58 mm do 0,96 mm. Tacka jest sztywna, jednak to ona wykonana jest z niemal milimetrowej blachy. Reszta konstrukcji oparta jest o blachę 0,5-0,6.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis Irid 400 RGB - test obudowy