Genesis Irid 400 RGB - test obudowy

Genesis Irid 400 RGB - test obudowy

Genesis Irid 400 RGB - test obudowy PC

Wybór obudowy komputerowej to bardzo indywidualna sprawa - jedni zadowolą się dowolną czarną skrzynką, inni zaś postawią na ciszę lub atrakcyjny wygląd. Dla tych ostatnich polska marka Genesis ma w ofercie ciekawy model Irid 400 RGB. Do jego zalet można zaliczyć nie tylko funkcjonalność, ale również nietuzinkowy wygląd, który zapewniają dwie szyby z hartowanego szkła, na boku i froncie, oraz cztery wentylatory z adresowanymi diodami RGB (ARGB) oraz pasek LED na przodzie obudowy. Podświetlaniem możemy sterować za pomocą pilota radiowego i wbudowanego kontrolera, a ten ostatni pozwala nie tylko na zmianę trybu iluminacji, ale również prędkości obrotowej wentylatorów. Jak widać, Genesis stara się rywalizować z produktami SilentiumPC Armis AR5X TG RGB oraz Sharkoon TG4 RGB, ponieważ to tutaj bym upatrywał konkurencji w przedziale cenowym do 300 zł, oczywiście biorąc pod uwagę szklany frontpanel i cztery wentylatory RGB. Zobaczmy zatem, co oferuje nam Genesis Irid 400 RGB.

Irid 400 RGB to nowa konstrukcja, nie tylko z zewnątrz, ale również wnętrze zostało zmienione względem poprzedników, będąc teraz bardziej funkcjonalne. Ponadto jest to pierwsza obudowa z wentylatorami RGB w standardzie.

Genesis Irid 400 RGB

  Test obudowy SilentiumPC Armis AR5X TG RGB

Producent zapewnia, iż Irid 400 RGB to nowoczesna konstrukcja, zapewniająca wiele ciekawych rozwiązań ułatwiających montaż podzespołów jak kanały i liczne przepusty wspomagające aranżację okablowania, zmiana położenia klatki na dyski, zaślepki kart rozszerzeń przykręcane śrubami (Sharkoon TG4 RGB ma wyłamywane), czy też filtry przeciwkurzowe. Wydaje się zatem, że ma wszystko, co jest potrzebne w nowoczesnej obudowie. Co więcej, Irid 400 RGB to nowa konstrukcja nie tylko z zewnątrz, ale również wnętrze zostało zmienione względem poprzedników, będąc teraz bardziej funkcjonalne. Ponadto jest to pierwsza obudowa z wentylatorami RGB w standardzie.

Specyfikacja Genesis Irid 400 RGB

Genesis Irid 400 RGB
Kod produktu  Genesis Irid 400 RGB
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 469×216×450 mm
Standard mITX/mATX/ATX
Waga 8,6 kg
Liczba zatok na nośniki danych 4 (4x2,5" lub 2x2,5" i 2x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 7
Maksymalna dł. GPU  395 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 180 mm
System chłodzenia
  • max. 6 wentylatorów 120 mm
  • zamontowane: tył 1 x 120 mm + front 3 x 120 mm (wszystkie ARGB LED)
Filtry przeciwkurzowe tak (zasilacz oraz top obudowy)
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 2 × USB 2.0 + 2 x USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × słuchawki (HD Audio),
  • 1 × mikrofon (HD Audio),
  • 1 × przycisk POWER,
  • 1 × przycisk RESET.
  • 1 x przycisk zmiany podświetlania
Kontrolery  kontroler wentylatorów + pilot

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis Irid 400 RGB - test obudowy

 0