Genesis Radon 720 - test słuchawek z wirtualnym dźwiękiem 7.1

Genesis Radon 720 - test słuchawek z wirtualnym dźwiękiem 7.1

Podsumowanie

Reasumując, słuchawki Genesis Radon 720 to sprzęt skierowany do konkretnego odbiorcy, który poszukuje nowego gamingowego headsetu charakteryzującego się solidnym wykonaniem, wygodną i bardzo lekką konstrukcją oraz efektownym brzmieniem z mocnymi basami. Jeśli należycie do tego grona osób, to nowy produkt polskiej marki powinien przypaść Wam do gustu, tym bardziej, że trudno doszukiwać się tu jakichś dyskwalifikujących wad czy poważnych uchybień. Nie oznacza to jednak, że jest to sprzęt idealny i szkoda, że twórcy nie zdecydowali się choćby na opcję wyłączenia podświetlenia czy przycisk do wyciszania mikrofonu. Słuchawki na pewno nie przypadną też do gustu osobom, które oczekują bardziej zrównoważonego i uniwersalnego brzmienia, a efekt mikrofonowy jest nieco irytujący, ale na szczęście słyszalny tylko wtedy, kiedy korzystamy ze słuchawek bardzo cicho.

Genesis Radon 720 to sprzęt skierowany do konkretnego odbiorcy, który poszukuje słuchawek z efektownym brzmieniem z mocnymi basami

Genesis Radon 720

Headset Genesis Radon 720 wyceniony został na 199 PLN, czyli 50 PLN więcej niż model Radon 600. Czy warto więc dopłacać? Trudno powiedzieć, ponieważ nowszy sprzęt wyeliminował kilka mankamentów poprzednika (np. zbyt słaby docisk powodujący spadanie słuchawek z głowy), wprowadzając w zamian kilka nowych (choć wydaje się, że mniejszego kalibru), ale z drugiej strony zupełnie odmienny design oraz charakterystyka brzmienia sprawiają, że urządzenia te trafić mogą w zupełnie różne gusta. Każdy będzie musiał więc samodzielnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekuje po gamingowych słuchawkach - większej precyzji i zbalansowania dźwięku w zakresie pasm czy też może efektowności, która dobrze sprawdza się przy typowym rozrywkowym graniu.

Genesis Radon 720

 solidne wykonanie i lekka metalowa konstrukcja, bardzo wygodne, wbudowana karta dźwiękowa z dźwiękiem 7.1 (wirtualny), dla fanów rozrywkowego brzmienia z mocnym basem, funkcjonalne oprogramowanie

 efekt mikrofonowy, nieco zbyt luźny docisk do głowy, kompatybilne tylko z PC, nie dla osób poszukujących zrównoważonego brzmienia, nie są zbyt szczegółowe, problemy z pozycjonowaniem dźwięku, brak przycisku do wyciszania mikrofonu, brak opcji wyłączenia podświetlenia (to jest bardzo mocne)

Cena (na dzień 10.03.2018) : 199 PLN

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Komentarze do: Genesis Radon 720 - test słuchawek z wirtualnym dźwiękiem 7.1