iiyama G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk - test 27-calowego monitora IPS Full HD dla graczy

iiyama G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk - test 27-calowego monitora IPS Full HD dla graczy

iiyama G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk - Podsumowanie

iiyama G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk to sprzęt, który w naszych testach może i niczym specjalnym nie zachwycił (trudno by tak było w tej półce cenowej), ale i też nie odnotował żadnej spektakularnej wtopy. To po prostu solidny produkt, który dobrze sprawdza się w dedykowanych zastosowaniach. Monitor jest naprawdę dobrze wykonany i pochwalić można go także za nowoczesny design z bardzo cienkimi ramkami, przez co powinien dobrze sprawdzić się w wielomonitorowych zestawach. Do tego dochodzi całkiem funkcjonalne OSD. Nie można też narzekać na odwzorowanie kolorów, które pozytywnie zaskakuje, choć nie na tyle, by polecić ten model grafikom (choćby ze względu na zbyt wąskie gamuty). Co jednak najważniejsze, G-Master G2740HSU-B1 poprawnie spisywał się w gamingowych scenariuszach, oferując zarówno przyjemny dla oka obraz statyczny z nasyconymi kolorami i szerokimi kątami widzenia, jak i zapewniając przyzwoitą ostrość w dynamicznych scenach. Do zalet zaliczyć trzeba także obecność FreeSync (choć jego funkcjonalność jest mocno ograniczona) z dobrze działającym wsparciem dla G-Sync i niski pobór mocy. 

iiyama G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk to po prostu solidny produkt, który dobrze sprawdza się w dedykowanych zastosowaniach.

iiyama G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk - test 27-calowego monitora IPS Full HD dla graczy

Jeśli zaś chodzi o słabsze elementy G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk, to zacząć trzeba od ergonomii, gdyż podstawa pozwala jedynie na dostosowanie kąta pochylenia ekranu, a do tego dostęp do złączy jest mocno utrudniony. Poza tym, jednorodność podświetlenia w naszym egzemplarzu pozostawia sporo do życzenia, a przyczepić można się też do efektu overshoot przy wysokich ustawieniach dopalacza Overdrive. Największym problemem G-Master G2740HSU-B1 wydaje się jednak mocno zawężona grupa odbiorców, bo relatywnie niewielu graczy decyduje się na zakup 27-calowego monitora do gier o rozdzielczości Full HD. Osoby, którym zależy przede wszystkim na jakości grafiki i filmowych doświadczeniach, zdecydują się przynajmniej na wariant QHD, a użytkownicy przedkładający płynność nad wizualia postawią na coś z wyższym odświeżaniem. Niemniej jednak monitor o parametrach G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk nada się dobrze również do oglądania filmów czy grania na konsoli i jeśli szukacie takiego sprzętu, to produkt iiyama może okazać się bardzo dobrym wyborem. 

iiyama G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk

 Jakość wykonania, bardzo smukłe ramki, dżojstik do sterowania OSD, nasycone kolory (obraz jest przyjemny dla oka), odwzorowanie kolorów, bardzo szerokie kąty widzenia (nawet jak na IPS), FreeSync (G-Sync działa bez zarzutu), cena

 Bardzo ograniczona ergonomia podstawy, dostęp do złączy jest mocno utrudniony, jednorodność podświetlenia, 1080p na 27 calach = niskie ppi

Cena (na dzień publikacji): 599 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie https://www.x-kom.pl/p/606205-monitor-led-27-iiyama-g-master-g2740hsu-black-hawk.html

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master G2740HSU-B1 Black Hawk - test 27-calowego monitora IPS Full HD dla graczy

 0