iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle - test 32-calowego monitora z panelem VA QHD 144 Hz

iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle - test 32-calowego monitora z panelem VA QHD 144 Hz

iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle - Podsumowanie

iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle to pod wieloma względami monitor bardzo udany, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jego możliwości w ramach gamingu, czyli głównym przeznaczeniu tego modelu. Niemniej japoński producent nie uniknął tu również pewnych potknięć. Technologia VA ma oczywiście swoje wady i pod pewnymi względami ustępuje IPS (czas reakcji, kąty widzenia, kolory), ale ma też swoje przewagi, które GB3266QSU skrzętnie wykorzystuje. Mowa tu choćby o głębokiej czerni i wysokim kontraście. Do tego dochodzi zakrzywiona konstrukcja, która przy tak dużym ekranie ma swoje uzasadnienie i realnie poprawia doznania z użytkowania. Monitor pochwalić trzeba też za jakość wykonania, a cieszy również fakt, że iiyama w końcu postawiła na obsługę OSD za pomocą dżojstika. Jeśli chodzi o odwzorowanie barw, to pochwalić trzeba relatywnie niski średni błąd Delta E, a choć pokrycie popularnych gamutów mogłoby być wyższe, to jednak wypada przyzwoicie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że to produkt dla graczy, a nie grafików. 

Jeżeli jesteście zdecydowani na monitor oparty na matrycy VA i znacie jej wady i zalety, to model GB3266QSU jest produktem godnym polecenia, tym bardziej w cenie 1649 zł, dzięki której jest to jedna z najtańszych tego typu propozycji na rynku.

iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle - Test 32-calowego monitora z panelem VA QHD 144 Hz

Największym problemem monitora zdaje się minimalna jasność, która w tym przypadku jest za wysoka. Słabo wypadła też jednorodność podświetlenia, ale jak wiadomo jest to mocno zależne od konkretnego egzemplarza. Nie jest to jednak monitor dla grafików, ale dla graczy, dla których kwestie te mają raczej drugorzędne znaczenie. Jeśli zaś chodzi o gaming, to input lag wypada poprawnie, a odwzorowanie ruchomych obrazów jest typowe dla matryc VA, więc trzeba przygotować się na widoczne smużenie. Tu pomóc można sobie za pomocą funkcji overdrive albo stroboskopowego podświetlenia, które potrafią skutecznie poprawić czas reakcji, choć oba rozwiązania mają też swoje wady. Reasumując, jeżeli jesteście zdecydowanie na monitor oparty na matrycy VA i znacie jej wady i zalety to model GB3266QSU jest produktem godnym polecenia, tym bardziej w cenie 1649 zł dzięki której jest jedna z najtańszych tego typu propozycji na rynku. Zatem jeżeli szukasz dużego monitora o przekątnej ponad 30" z szybka matrycą, rozdzielczścią 2K i standardową proporcją 16:10 to model to możecie śmiało sięgać po ten model. 

iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle

 Solidne wykonanie, obsługa OSD za pomocą dżojstika, dobre odwzorowanie kolorów (jak na sprzęt do grania), dobrze zrealizowany tryb stroboskopowego podświetlenia, FreeSync Premium (z LFC), hub USB 3.0, ergonomia podstawy, cena, QHD + 144 Hz

 Spore problemy z jednorodnością podświetlenia, bardzo wysoka minimalna jasność, widoczne smużenie

Cena (na dzień publikacji): 1649 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB3266QSU-B1 Red Eagle - test 32-calowego monitora z panelem VA QHD 144 Hz

 0