Jaki dron do 300 zł - test uGo Sirocco oraz Mistral 2.0

Jaki dron do 300 zł - test uGo Sirocco oraz Mistral 2.0

uGo Sirocco oraz Mistral 2.0 - kontrola i sterowanie

uGo Mistral 2.0 - Kontroler

Kontroler jest duży i wygodny. Do jego zasilania potrzebujemy 4 baterie AA (popularne paluszki). Z tyłu możemy zamontować dodawany w zestawie klips do montażu telefonu. Jedynym minusem pilota jest kompletny brak oznaczeń przycisków. Przed pierwszym użyciem dobrze jest przeprowadzić kalibrację żyroskopu. By to zrobić, należy obie gałki skierować jednocześnie w dół i prawo. Po kilku sekundach zacznie migać oświetlenie, co jest znakiem zakończenia procedury.

Test drona uGo Mistral 2.0 i Sirocco

uGo Sirocco - Kontroler

Kontroler jest nieco mniejszy od tego z Mistrala 2.0, ale nadal wygodny. Do jego zasilania potrzebujemy 3 baterie AA (popularne paluszki). Z tyłu możemy założyć dodawane w zestawie mocowanie do montażu telefonu. Tym razem przyciski są dobrze opisane i od razu wiadomo, do czego służy każdy z nich.

Test drona uGo Mistral 2.0 i Sirocco

Przed pierwszym użyciem dobrze jest przeprowadzić kalibrację żyroskopu. By tego dokonać, należy obie gałki skierować jednocześnie w dół oraz prawą w prawo, a lewą w lewo. Po kilku sekundach zacznie migać oświetlenie, co jest znakiem zakończenia procedury.

Jednym i drugim dronem możemy sterować za pomocą aplikacji, jednak jest mały problem. Oprogramowanie nie chciało współpracować z najnowszym Androidem (Huawei P20), natomiast z zabytkami pokroju Sony Xperia Z1 czy Samsung S4 z Androidem 5.1 nie było problemów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki dron do 300 zł - test uGo Sirocco oraz Mistral 2.0

 0