uGo Sirocco- Budowa i wygląd
Budowa i wygląd
uGo Sirocco to nieco większy dron względem Mistrala 2.0, a jego główną zaletą jest składana konstrukcja. Wymiary zewnętrzne to 44x44x6 cm i ponownie powiększają je wykonane z elastycznego tworzywa osłony śmigieł. Obudowa jest koloru czarnego, a przednie diody LED oraz ogólna budowa przypominają Dji Mavic. Pod wirnikami umiejscowiono kolorowe podświetlanie, czerwone z przodu i niebieskie z tyłu, które mają za zadanie ułatwić identyfikację i określenie pozycji drona podczas lotu. Śmigła zabezpieczają specjalne barierki ochronne doczepiane do konstrukcji. Wykonano je z elastycznego plastiku, który spisuje się całkiem dobrze, amortyzując wszystkie bliskie spotkania z przeszkodami.
Aby złożyć Sirocco, musimy wcześniej zdemontować osłony śmigieł. Prawda, że zgrabnie to wygląda :)
Z przodu znajduje się kamerka HD, którą możemy odchylić w dół o 90 stopni. Niestety, kamerka nie posiada żadnej stabilizacji ani gimbala stabilizującego pracę, ale nie się co dziwić - dron kosztuje 300 zł.
Od spodu mamy akumulator, który wystarcza na ok. 10-12 min zabawy, slot karty micro SD oraz włącznik zasilania. Nagrywane wideo oraz zdjęcia przesyłane są na pamięć telefonu lub bezpośrednio zapisywane na karcie pamięci.
Czego mi brakuje? Tak samo jak w Mistralu 2.0, stopek lub płoz podnoszących drona na podłożu na kilka centymetrów. Obecnie nieco wyższa trawa utrudnia start quadrocoptera.
Wyposażenie
Producent oprócz drona Mistral 2.0 dodaję:
- cztery zapasowe śmigła,
- instrukcję obsługi w języku polskim,
- śrubokręt,
- kontroler,
- cztery zapasowe śrubki do śmigieł,
- uchwyt na telefon do kontrolera,
- ładowarkę na USB.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki dron do 300 zł - test uGo Sirocco oraz Mistral 2.0