uGo Mistral 2.0 - Budowa i wygląd
Budowa i wygląd
uGo Mistral 2.0 to średnich gabarytów dron o wymiarach zewnętrznych 27x27x6 cm. Te ostatnie nieco powiększają wykonane z elastycznego tworzywa osłony śmigieł. Korpus jest koloru zielonego, a przednia czerwona szybka i ogólna budowa przypominają Dji Spark. Pod wirnikami i na ramionach umiejscowiono kolorowe podświetlanie - czerwone z przodu i niebieskie z tyłu. Ma ono za zadanie ułatwić identyfikację i określenie pozycji drona podczas lotu. Śmigła chronione są przez specjalne barierki ochronne doczepiane do konstrukcji. Wykonano je z elastycznego plastiku, który spisuje się całkiem dobrze, amortyzując wszystkie bliskie spotkania z przeszkodami.
Z przodu znajduje się kamerka, którą możemy odchylić w dół o 90 stopni. Niestety, nie posiada ona żadnej stabilizacji ani gimbala stabilizującego pracę, ale nie ma się co dziwić, jako że dron kosztuje 250 zł. Na górze mamy podświetlany na czerwono przycisk włączający urządzenie.
Od spodu mamy akumulator, który wystarcza na ok. 15 min zabawy. Nieco wcześniej jest mała szczelina o wielkości karty pamięci, jednakże po rozebraniu Mistrala 2.0 na płytce nie ma żadnego wejścia na kartę SD, a szkoda. Tak więc nagrywanie wideo oraz zdjęcia przesyłane są na pamięć telefonu za pośrednictwem sieci Wi-Fi.
Czego mi brakuje? Przede wszystkim stopek lub płoz podnoszących drona na podłożu na kilka centymetrów. Obecnie nieco wyższa trawa utrudnia start quadrocoptera.
Wyposażenie
Producent, oprócz drona Mistral 2.0, dodaje:
- cztery zapasowe śmigła,
- instrukcję obsługi w języku polskim,
- śrubokręt,
- gogle VR,
- kontroler,
- uchwyt na telefon do kontrolera,
- ładowarkę na USB.
Największym zaskoczeniem są oczywiście gogle VR. Niestety, są niskiej jakości, a obraz z drona nie jest zbyt wyraźny, aczkolwiek warto spróbować polatać w goglach i poczuć się jak prawdziwy pilot.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaki dron do 300 zł - test uGo Sirocco oraz Mistral 2.0