Kingston FURY Beast RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 17. Test efektownie podświetlonej pamięci RAM

Kingston FURY Beast RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 17. Test efektownie podświetlonej pamięci RAM

Test pamięci RAM Kingston FURY™ Beast RGB

Głównym bohaterem dzisiejszego artykułu jest kolejny zestaw pamięci RAM, tym razem Kingston FURY™ Beast RGB o pojemności 2x8 GB i parametrach 3600 MHz CL 17. Jest to przedstawiciel nowej rodziny w ofercie tego producenta, zastępującej HyperX FURY RGB, i naturalnie zadaniem testu, który teraz czytacie, będzie udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy oprócz nazwy zmieniło się również coś innego. Natomiast jeżeli chodzi o powód owej modyfikacji oznaczeń, wszystko zaczęło się pod koniec lutego, kiedy gamingowa marka Kingstona, czyli HyperX, została sprzedana HP, ale z zastrzeżeniem, że segment półprzewodników nie jest przedmiotem transakcji. Dlatego też pamięć RAM, podobnie jak dyski SSD, pendrive'y i karty pamięci, pozostały w ręku producenta, na którym się tu skupiamy, niemniej z koniecznością zmiany nazw poszczególnych linii, aby człon HyperX się w nich więcej nie pojawiał. W efekcie, dawną HyperX FURY przemianowano właśnie na Kingston FURY™ Beast, a HyperX Predator to teraz Kingston FURY™ Renegade. Z perspektywy mniej biegłych w kwestiach technicznych osób takie roszady wprowadzają pewne zamieszanie - tym bardziej, że marka HyperX była bardzo często używana bez towarzystwa Kingstona. Niemniej właśnie po to, aby rozwiewać wątpliwości, są artykuły takie jak ten i czas przyjrzeć się bliżej wspomnianej na samym początku rodzinie.

Kingston FURY™ Beast RGB to nowa rodzina pamięci RAM, która zastępuje HyperX FURY RGB. Zobaczmy, co się zmieniło względem poprzedniej linii.

Kingston FURY Beast RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 17. Test efektownie podświetlonej pamięci RAM

 Wielki test pamięci RAM, cz. 2 – 24 zestawy klasy 3600-4400 MHz w akcji!

Kingston FURY™ Beast - krótka charakterystyka

Co do sfery wizualnej, różnice są minimalne. Dawna HyperX FURY i nowa Kingston FURY™ Beast wykorzystują radiatory o dokładnie takim samym kształcie - zmodyfikowano wyłącznie wygrawerowane na nich napisy, zgodnie ze zmianą nazewnictwa. Podobnie jak poprzednio, w dalszym ciągu zestawy występują zarówno bez podświetlenia diodami LED, jak i z wielobarwną iluminacją wykorzystującą opatentowaną technikę Infrared Sync. Dzięki użyciu podczerwieni, zapewnia ona pełną synchronizację efektów świetlnych dla wszystkich modułów zamontowanych w komputerze, bez asysty dodatkowego oprogramowania. Przechodząc zaś do technikaliów, Kingston FURY™ Beast przewiduje następujące zegary pamięci RAM: 2666 MHz, 3000 MHz, 3200 MHz, 3600 MHz oraz 3733 MHz. Jeden moduł może mieć pojemność 4 GB (tylko bez RGB dla 2666/3200 MHz), 8 GB, 16 GB lub 32 GB (do 3600 MHz) i w zależności od zestawu występować pojedynczo, bądź w parach albo czwórkach. Co ciekawe, wariant 16 GB dla taktowania do 3200 MHz jest dostępny w dwóch wersjach: z kośćmi 8 Gb, tzn. w wydajniejszej konfiguracji Dual Rank, lub z chipami 16 Gb (Single Rank). Z kolei dla 3600 MHz i tej pojemności mamy wymuszone układy 16 Gb, a dla 3733 MHz jedyny wybór to 8 Gb. Innymi słowy, od strony parametrów pracy Kingston FURY™ Beast to kalka HyperX FURY, z symbolicznymi zmianami związanymi z wykorzystaniem innych kości do produkcji.

Pamięć Kingston FURY™ Beast RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 17 kupisz na Ceneo.pl

Kingston FURY Beast RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 17. Test efektownie podświetlonej pamięci RAM

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingston FURY Beast RGB 2x8 GB 3600 MHz CL 17. Test efektownie podświetlonej pamięci RAM

 0