Test Kingston FURY Impact 2x8 GB 3200 MHz. Wymieniamy pamięć RAM i przyspieszamy laptopa

Test Kingston FURY Impact 2x8 GB 3200 MHz. Wymieniamy pamięć RAM i przyspieszamy laptopa

Test laptopowej pamięci RAM Kingston FURY™ Impact

Choć o wymianie lub zwiększeniu pojemności pamięci RAM mówi się typowo w kontekście pecetów stacjonarnych, tematyka ta ma zastosowanie także w przypadku laptopów. Właśnie w takim wydaniu będę się jej dziś przyglądał, jako że przygotowałem dla Was test zestawu Kingston FURY™ Impact, w wariancie o pojemności 2x8 GB oraz parametrach 3200 MHz CL 20. Na przykładzie laptopa Acer TravelMate z procesorem Ryzen 5 5500U zobaczycie, jak istotna dla uzyskania optymalnej wydajności, zarówno samego CPU, jak i zintegrowanej karty graficznej, jest pamięć operacyjna. Zanim jednak do tego przejdę, na początek trzeba wyjaśnić ostatnie roszady w nazewnictwie w ofercie firmy Kingston. Czytelnicy, który przeglądali ostatni test RAM tej marki dla komputerów stacjonarnych, z pewnością są już dobrze zaznajomieni z informacją, że w lutym bieżącego roku gamingowa seria HyperX została sprzedana HP za kwotę 425 mln dolarów, ale transakcja nie obejmowała segmentu półprzewodników. Ergo RAM, dyski SSD, karty pamięci czy pendrive'y pozostały w rękach Kingstona. Mając na względzie raport TrendForce, wg którego producent ten kontroluje aż 78% rynku pamięci operacyjnej, nie ma co się dziwić, że nie chciał oddawać kury znoszącej złote jaja ;) Skupiając się zaś na tym, co nas interesuje najbardziej, tj. komputerach przenośnych, rodzina Kingston FURY™ Impact to nowe wcielenie dobrze znanej HyperX Impact i analogicznie jak przy pecetach stacjonarnych, główną zmianą jest właśnie nazwa.

Kingston FURY™ Impact to nowe wcielenie linii HyperX Impact. Przekonajmy się, ile można zyskać zmieniając pamięć RAM w laptopie.

Test Kingston FURY Impact 2x8 GB 3200 MHz. Wymieniamy pamięć RAM i przyspieszamy laptopa

 Kingston FURY Beast RGB. Test efektownie podświetlonej pamięci RAM

Kingston FURY™ Impact - krótka charakterystyka

Porównując stare oraz nowe produkty od strony wizualnej, jedyna różnica to zniknięcie logo HyperX, które zostało zastąpione przez Kingston FURY™. Moduły w dalszym ciągu wykorzystują czarne PCB i przewidują szeroką paletę kombinacji pojemności, taktowania i opóźnień oraz rodzajów kości. Dostępne zegary to: 2666 MHz CL 15-17-17, 2933 MHz CL 17-19-19 i 3200 MHz CL 20-22-22, przy czym pierwszy z nich dedykowany jest także komputerom przenośnym obsługującym RAM o częstotliwości maksymalnie 2133 MHz lub 2400 MHz, jako że w ich SPD zostały uwzględnione wpisy pozwalające pracować im z optymalnymi timingami, a więc i wydajnością. Jeden moduł może mieć pojemność 8 GB, 16 GB albo 32 GB i występować w pojedynkę albo w parach zapewniających konfigurację Dual Channel. Co ważne, wariant 16 GB przewiduje użycie zarówno chipów o gęstości 8 Gb oraz 16 Gb, od czego zależeć będzie wydajność. Dlaczego? Dlatego, że w pierwszym wypadku będziemy mieć moduł (lub moduły) typu Dual Rank, który zapewnia lepsze osiągi, a w drugim standardowy Single Rank. Ponadto dla taktowania 2666 MHz wersja z kośćmi 16 Gb ma delikatnie poluzowane timingi, do CL 16-18-18. Innymi słowy, gdy potrzebujecie dużo pamięci, lepiej będzie celować w układy 8 Gb - tym bardziej, że różnica cenowa jest symboliczna. Jak więc widać, oferta Kingstona dla użytkowników laptopów jest naprawdę konkretna i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamięć Kingston FURY™ Impact 2x8 GB 3200 MHz CL 20 kupisz na Ceneo.pl

Test Kingston FURY Impact 2x8 GB 3200 MHz. Wymieniamy pamięć RAM i przyspieszamy laptopa

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Kingston FURY Impact 2x8 GB 3200 MHz. Wymieniamy pamięć RAM i przyspieszamy laptopa

 0