KTC M27P20 Pro - test gamingowego monitora Mini-LED 4K. To jest hit!

KTC M27P20 Pro - test gamingowego monitora Mini-LED 4K. To jest hit!

KTC M27P20 Pro - menu ekranowe (OSD)

Sterowanie OSD odbywa się za pomocą wspomnianego 5-kierunkowego dżojstika, który służy też za włącznik/wyłącznik (wystarczy go przytrzymać). Ten jest bardzo wygodny w obsłudze i zdecydowanie preferujemy takie rozwiązania nad tradycyjnymi przyciskami. Część zasadniczą otwieramy poprzez wciśnięcie dżojstika, który służy później do przeskakiwania pomiędzy poszczególnymi zakładkami, ułożonymi na pionowej liście i rozwijanymi maksymalnie w dwóch kolumnach. Układ menu zastrzeżeń nie budzi, podobnie jak działanie manipulatorów. Na dobrą sprawę do samego zestawu funkcji także ciężko mieć jakiekolwiek "ale" - jest manualna regulacja temperatury barwowej, jasności i kontrastu, a ponadto trzy ustawienia gammy lokalnej i kilka gotowych profili od producenta, a nawet możemy zdecydować się na wybór przestrzeni kolorów (w tym sRGB, Adobe RGB, DCI-P3 i BT. 2020). 

 KTC M27P20 Pro - menu ekranowe (OSD)

Z ciekawszych opcji wspomnieć trzeba też przełącznik KVM, który możemy aktywować zarówno dla USB typu A, jak i typu C, co pozwala nam podłączyć peryferia do monitora i przełączać się między komputerami, korzystając np. z tego samego zestawu myszy i klawiatury. Jest też opcja lokalnego wygaszania (Local dimming), które ustawić możemy na standardowym poziomie, jak i wysokim, by korzystać z tej technologii także w trybie SDR. Co prawda nie zwiększa to maksymalnej jasności ekranu jak w HDR, ale to akurat dobrze, bo bez stosownych metadanych powodowałoby to gwałtowne skoki jasności między scenami. Nie zabrakło także trybu podświetlenia stroboskopowego (MPRT), choć KTC nie oferuje możliwości regulacji jego natężenia, jak choćby iiyama. 

 KTC M27P20 Pro - menu ekranowe (OSD)

Warto też pobrać ze strony producenta najnowszy firmware, który pozwala już na obsługę technologii VRR (FreeSync-G-Sync) razem z Local Dimming i HDR w 160 Hz (wcześniej było to możliwe tylko tylko w 144 Hz). Generalnie OSD prezentuje się nowocześnie, jego obsługa jest intuicyjna, a nie można też narzekać na funkcjonalność i dostępność opcji. W tym aspekcie M27P20 Pro na pewno wypada lepiej niż typowo budżetowe marki, które stosują generyczne oprogramowanie od producentów OEM. 

 KTC M27P20 Pro - menu ekranowe (OSD)
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: KTC M27P20 Pro - test gamingowego monitora Mini-LED 4K. To jest hit!

 0