Mercusys Halo H50G - test budżetowego zestawu Mesh Wi-Fi. Tanio, ale czy dobrze?

Mercusys Halo H50G - test budżetowego zestawu Mesh Wi-Fi. Tanio, ale czy dobrze?

Mercusys Halo H50G - test budżetowego zestawu Mesh Wi-Fi. Tanio, ale czy dobrze?

Ostatnio miałem okazję testować system Mesh od TP-Link z wyższej półki cenowej, który skierowany był do bardziej wymagających użytkowników. Teraz przyszła pora sprawdzić budżetowy zestaw Mesh od Mercusys, czyli ekonomicznej marki tego producenta. Nie da się ukryć, że tego typu sprzęt cieszy się coraz większym wzięciem i sam niejednokrotnie polecałem go znajomym mieszkającym w domach. Do niedawna przesiadka na tego rodzaju system wiązała się jednak ze sporym wydatkiem i o ile w przypadku dużych domów, gdzie oprócz routera i tak trzeba zainwestować w dodatkowe urządzenia, tak w większych mieszkaniach lub mniejszych domach czasami trudno było usprawiedliwić taki zakup, szczególnie w przypadku osób, które nie mają dużych wymagań w tym zakresie. Niemniej od niedawna w ofercie kilku firm znaleźć można tanie Meshe i jednym z nich jest właśnie Halo H50G od Mercusysa. Sprawdzę więc, czy takie rozwiązanie ma sens, czy może nie obejdzie się bez większego wydatku.

Mercusys Halo H50G pracuje w standardzie Wi-Fi 802.11ac i raczej naiwnością byłoby oczekiwać wsparcia dla Wi-Fi 802.11ax w przypadku zestawu z tej półki cenowej.

Mercusys Halo H50G

Mercusys Halo H50G pracuje w standardzie Wi-Fi 802.11ac i raczej naiwnością byłoby oczekiwać wsparcia dla Wi-Fi 802.11ax w przypadku zestawu z tej półki cenowej. Sprzęt pozwala na uzyskanie prędkości do 1300 Mb/s w paśmie 5 Ghz i do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz, co łącznie przekłada się na standard AC1900. Nowy system mesh Mercusys wyposażono w szereg funkcji i technologii. Jedną z nich jest MU-MIMO, ale producent nie podaje w jakim standardzie, więc najpewniej jest to 3x3. Chwali się jednak, że pozwala to na utrzymanie jednoczesnego połączenia z ponad setką urządzeń, takich jak np. telefony, komputery oraz urządzenia IoT. Technologia Beamforming wspiera zasięg i stabilność połączeń Wi-Fi, z kolei funkcja Smart Connect łączy ze sobą pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz poprzez wspólną nazwę SSID, zapewniając tym samym płynną transmisję danych. Mesh został wyposażony także w funkcję ochrony rodzicielskiej, która pozwala na kontrolowanie przeglądanych przez dzieci treści oraz monitorowanie czasu spędzonego w sieci.

Mercusys Halo H50G

Zestaw trzech jednostek Mercusys Halo H50G, który wystarczyć ma na dostarczenie sieci Wi-Fi do każdego zakamarka na powierzchni 550 m², to wydatek rzędu ok. 400 zł, co jest naprawdę atrakcyjną ceną jak na tego typu sprzęt klasy AC1900. Na rynku trudno znaleźć konkurencję o podobnych parametrach w tej cenie, dlatego ten produkt może okazać się naprawdę kuszącą propozycją dla osób szukających taniego Mesha nie tylko do domku jednorodzinnego, ale i większego mieszkania. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mercusys Halo H50G - test budżetowego zestawu Mesh Wi-Fi. Tanio, ale czy dobrze?

 0