Modecom Volcano MC-899 Prometheus - recenzja słuchawek z RGB i 7.1. Nowy hit do 200 zł?

Modecom Volcano MC-899 Prometheus - recenzja słuchawek z RGB i 7.1. Nowy hit do 200 zł?

Modecom Volcano MC-899 Prometheus - Podsumowanie

Modecom Volcano MC-899 Prometheus okazały się naprawdę dużą niespodzianką. Nie mieliśmy dużych oczekiwań wobec tych słuchawek, ale te nie tylko je przebiły, ale okazały się być jednymi z najlepszych pod względem stosunku ceny do jakości, jakie przyszło nam testować. Sprzęt dobrze się prezentuje za sprawą dość minimalistycznego, gustownego wzornictwa i jest bardzo solidnie wykonany (co udowodniły przypadkowe drop testy). Ponadto komfort użytkowania stoi tu na wysokim poziomie, a to za sprawą wygodnej samoregulującej się opaski, grubych i miękkich padów pokrytych oddychającym materiałem, możliwości obrotu nauszników o 90 stopni czy pilota do sterowania na kablu. Oczywiście nie można też zapomnieć o podświetleniu w systemie RGB, ale za sprawą braku wsparcia tej funkcjonalności przez oprogramowanie skazani jesteśmy na 8 predefiniowanych trybów. Jeśli zaś jesteśmy przy aplikacji, to chyba najsłabsza strona Prometheusa, ale w gruncie rzeczy szybko możemy o tym zapomnieć. 

Co jednak najważniejsze, słuchawki Volcano MC-899 Prometheus nie zawodzą w jakości dźwięku.

Co jednak najważniejsze, słuchawki Volcano MC-899 Prometheus nie zawodzą w jakości dźwięku. Otrzymujemy naprawdę dobrze zestrojone brzmienie, które powinno trafić w gusta szerokiego grona odbiorców. Dźwięk jest szczegółowy, poprawnie pozycjonowany (wirtualne 7.1 także działa, ale wiąże się ze zniekształceniami), a przy tym efektowny, przez co świetnie sprawdza się grach. Do tego dochodzi mikrofon, który dobrze wywiązuje się z powierzonego mu zadania i generalnie trudno czepiać się jakości rejestrowanego przez niego dźwięku. Co więcej, headset bardzo pozytywnie zaskakuje podczas słuchania muzyki, gdzie zapewnia rozrywkowe, bardzo przyjemne brzmienie, z dobrze wyważonymi (niekoniecznie zrównoważonymi) pasmami. Przyczepić można się tu jedynie ściętych sopranów, ale dzięki temu nie ma efektu kłucia w uszy. Biorąc to wszystko pod uwagę, słuchawki Modecom Volcano MC-899 Prometheus otrzymują od nas najwyższą notę i rekomendację. 

Modecom Volcano MC-899 Prometheus

 Jakość wykonania, komfort użytkowania, design, oddychające pady, ergonomiczna konstrukcja, szczegóły dźwięk, dobry mikrofon z odpinanym pałąkiem, muzykalne i przyjemne brzmienie, cena, podświetlenie RGB...

...choć bez możliwości personalizacji, nieco ścięte soprany, przestarzałe oprogramowanie.

Cena (na dzień 19.08.2017): około 199 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Modecom Volcano MC-899 Prometheus - recenzja słuchawek z RGB i 7.1. Nowy hit do 200 zł?

 0