Modecom Volcano MC-899 Prometheus - recenzja słuchawek z RGB i 7.1. Nowy hit do 200 zł?

Modecom Volcano MC-899 Prometheus - recenzja słuchawek z RGB i 7.1. Nowy hit do 200 zł?

Modecom Volcano MC-899 Prometheus - Recenzja słuchawek. Nowy hit do 200 zł?

Firmy Modecom raczej nie trzeba przedstawiać naszym co bardziej zorientowanym w rynku PC czytelnikom, gdyż ta działa już od przeszło 20 lat i posiada w swoim portfolio naprawdę szeroki asortyment produktów, od obudów, od których zaczynała, przez zasilacze, po gamingowe akcesoria takie jak myszki, klawiatury czy sprzęt audio. Dziś zajmiemy się tą ostatnią kategorią, gdyż do naszej redakcji trafiły nowe słuchawki dla graczy od tego producenta. Mowa tu o modelu Volcano MC-899 Prometheus, który oferować ma praktycznie wszystko, czego gracze wymagają od nowoczesnych headsetów i to w dość atrakcyjnej cenie. Nie będziemy ukrywać, że kiedy Volcano MC-899 Prometheus trafił w nasze ręce nie robiliśmy sobie zbyt dużych nadziei związanych z tymi słuchawkami i spodziewaliśmy się kolejnego przeciętnego headsetu, który kusić ma graczy dźwiękiem 7.1 (oczywiście wirtualnym) i podświetleniem w systemie RGB. Tymczasem [UWAGA SPOILER] produkt Modecom okazał się naprawdę dużą niespodzianką. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury. 

Volcano MC-899 Prometheus oferować ma praktycznie wszystko, czego gracze wymagają od nowoczesnych headsetów i to w atrakcyjnej cenie. Sprawdzamy jak jest naprawdę.

Modecom Volcano MC-899 Prometheus - recenzja słuchawek. Nowy hit do 200 zł?

Na pierwszy rzut oka Modecom Volcano MC-899 Prometheus to słuchawki jakich wiele. Ot, kolejna wokółuszna konstrukcja z wbudowaną kartą dźwiękową podłączaną za pomocą złacza USB do naszego PC. Oczywiście jak na produkt dla graczy przystało, nie mogło zabraknąć tu również podświetlenia w systemie RGB, które oferuje kilka predefiniowanych trybów (do czego jeszcze wrócimy) czy wspomnianego wsparcia dla wirtualnego dźwięku przestrzennego, co w ostatnich latach stało się obowiązkowych elementem gamingowych headsetów, pomimo że sama technologia zdaje się mieć tyle samo zwolenników co przeciwników. Na szczęście ci ostatni mogą w tym przypadku ją wyłączyć (co nie zawsze jest możliwe), by cieszyć się standardowym dźwiękiem stereo. Do tego dochodzą duże, 50 mm przetworniki i mikrofon na giętkim i odpinanym pałąku. Dużą zaletą Prometheusa ma być także komfort użytkowania, a to dzięki ergonomicznej konstrukcji. 

Specyfikacja:

Model MODECOM VOLCANO MC-899 PROMETHEUS
Średnica przetworników Φ50mm
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz
Czułość 119dB±3dB
Czułość mikrofonu -38dB±3dB
Długość przewodu 2,2 m
Interfejs USB
Waga netto 356 g

Słuchawki Modecom Volcano MC-899 kupić można za niecałe 200 zł, co oznacza, że mamy tu do czynienia z relatywnie tanim produktem, ale nie można nazwać go już budżetowym. Wbrew pozorom, w tym segmencie cenowym nie ma jednak jakichś murowanych hitów, które uznać można za ideał, ale wśród wyróżniających się modeli wymienić można HS35 od Corsair, Stinger Core od HyperX czy SPC Gear VIRO. Ciekawi byliśmy więc, co do zaproponowania ma tu Modecom ze swoim produktem, tym bardziej, że najnowszy model z rodziny Volcano zdaje się otwierać nowy rozdział dla firmy. Z racji tego, że prezentuje się znacznie lepiej od wszystkich dotychczasowych słuchawek polskiego przedsiębiorstwa, mieliśmy nadzieję, że przełoży się to także na jakość brzmienia. Nie uprzedzajmy jednak faktów i zacznijmy do budowy zewnętrznej. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Modecom Volcano MC-899 Prometheus - recenzja słuchawek z RGB i 7.1. Nowy hit do 200 zł?

 0