MSI Optix MAG272CQR - test monitora z panelem QHD o odświeżaniu 165 Hz

MSI Optix MAG272CQR - test monitora z panelem QHD o odświeżaniu 165 Hz

MSI Optix MAG272CQR - Podsumowanie

Monitor MSI Optix MAG272CQR to typowa zmora recenzenta, ponieważ mamy do czynienia z produktem na wskroś poprawnym, gdzie trudno wytknąć jakieś poważne błędy. Z drugiej strony właśnie takich urządzeń poszukują konsumenci i z ich punktu widzenia nowy model od MSI może okazać się naprawdę kuszącą propozycją, ponieważ oferuje niemal wszystko, czego wymagać można od wysokiej klasy monitora dla graczy. Otrzymujemy tu szybką matrycę o bardzo wysokim odświeżaniu i naprawdę przyzwoitym czasie reakcji jak na technologię VA. Do tego dochodzi technika synchronizacji adaptacyjnej, która bez problemu radzi sobie ze wsparciem zarówno dla Radeonów, jak i GeForce’ów oraz niski input lag. Co więcej, rozdzielczość QHD zdaje się już zdecydowanie lepiej pasować do wymagań współczesnych graczy niż Full HD. Do plusów tego monitora zaliczyć trzeba także OSD, które dodatkowo wspierane jest przez aplikacje systemową, ułatwiającą obsługę parametrów obrazu (i nie tylko).

Monitor MSI Optix MAG272CQR to typowa zmora recenzenta, ponieważ mamy do czynienia z produktem na wskroś poprawnym, gdzie trudno wytknąć jakieś poważne błędy.

MSI Optix MAG272CQR

Miłym dodatkiem jest również port USB typu C, który wciąż jest rzadkością w monitorach, szczególnie tych gamingowych. Do tego dochodzi hub USB i wsparcie dla obsługi szerokiego gamutu kolorów i relatywnie niski błąd Delta E, a nie można też zapomnieć o podświetleniu RGB z obsługą Mystic Light, co dla wielu graczy będzie zbędnym bajerem, ale potrafi zapewniać miły dla oka efekt rzucany na ścianę za monitorem. Wśród minusów wskazać trzeba zaś ograniczony zakres regulacji podstawy czy wątły uchwyt na słuchawki. Poza tym, producent mógł sobie odpuścić wsparcie dla HDR przy jasności rzędu 300 nitów, bo nie daje to praktycznie żadnych realnych korzyści (inna sprawa, że obsługa tej technologii przez Windows wciąż mocno kuleje). Koniec końców, za blisko 2000 zł otrzymujemy bardzo kompetentny monitor, który ma czym powalczyć o uwagę graczy i w praktyce granie na nim to po prostu przyjemność. Dlatego też, podobnie jak poprzednik, otrzymuje on od nas cztery i pół gwiazdki i rekomendację.  

MSI Optix MAG272CQR

Plusy Szeroki zakres wyswietlanych barw, bardzo funkcjonalne menu ekranowe i dedykowana aplikacja, ostrość obrazu w ruchu, niski input lag, FreeSync, wysoka jasność, 1440p + 165 Hz, podświetlenie RGB (mocno subiektywne), hub USB 3.0 + USB typu C

Minusy ograniczona regulacja podstawy, problematyczna kalibracja i profilowanie, kontrast statyczny jak na panel VA jest dość niski, tryb stroboskopowy wiąże się z licznymi ograniczeniami, brak głośników

Cena (na dzień publikacji): 1899 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

* Testowany monitor nabędziecie w sklepie x-kom

Sprzęt do testów dostarczyło:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Optix MAG272CQR - test monitora z panelem QHD o odświeżaniu 165 Hz

 0