MSI Optix MAG322CQR - testujemy monitor z wyższej półki. Coś dla fanów dużych rozmiarów

MSI Optix MAG322CQR - testujemy monitor z wyższej półki. Coś dla fanów dużych rozmiarów

MSI Optix MAG322CQR - Testujemy monitor z wyższej półki. Coś dla fanów dużych rozmiarów

Zakrzywione monitory mają swoich zwolenników, ale nie da się ukryć, że tego typu konstrukcje mają sens głównie w przypadku modeli o naprawdę długich przekątnych lub też ultraszerokich proporcjach. MSI Optix MAG322CQR to ten pierwszy przypadek, gdyż mówimy o blisko 32-calowym wyświetlaczu. Ten może być niezwykle kuszącą propozycją dla graczy, bo oprócz długiej przekątnej oferuje rozdzielczość QHD (2560 x 1440 pikseli), czyli obecny złoty środek, jeśli chodzi o pecetowy gaming oraz wysoką częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz. Do tego otrzymujemy gamingowe funkcje i nowoczesną stylistykę, dzięki czemu MAG322CQR wygląda naprawdę atrakcyjnie z perspektywy graczy szukających większego monitora, który nada się np. do grania na konsoli. Oczywiście nie należy oceniać książki po okładce, dlatego też postanowiliśmy poddać ten sprzęt naszym testom. Jak wypadł on w ostatecznym rozrachunku? Tego dowiecie się z tej recenzji, zapraszamy więc do lektury.

MAG322CQR na papierze wygląda naprawdę atrakcyjnie z perspektywy graczy szukających większego monitora, który nada się nie tylko do PC, ale i do grania na konsoli.

MSI Optix MAG322CQR to monitor wyposażony w 31,5-calową zakrzywioną matrycę VA. Cie szy fakt, że producent zdecydował się na promień krzywizny na poziomie 1500R, zamiast typowego 1800R, przez co efekt jest bardziej sugestywny. Zastosowany tu panel charakteryzuje się wspomnianymi rozdzielczością QHD i odświeżaniem 165 Hz, co z perspektywy graczy szukających czegoś, co nadawać będzie się zarówno do dynamicznych sieciowych shooterów i kompetytywnej rozgrywki, jak i typowo solowych gier, oferujących wizualne wodotryski, wydaje się najlepszą opcją. Poza tym, zastosowana tu matryca VA oferuje typowy kontrast 3000:1 oraz maksymalną jasność na poziomie 300 nitów. Poza tym, jak na gamingowy monitor przystało, MAG322CQR wspiera technikę synchronizacji adaptacyjnej, w tym wypadku AMD FreeSync, choć nie powinno być też problemu z obsługą G-Sync. Osoby, nie tylko grające, ale i pracujące przed komputerem, ucieszą się z obecności Anti-Flicker i Less Blue Light. Do tego dochodzi podświetlenie w systemie RGB, wsparcie dla HDR (choć ze względu na wartość maksymalnej jasności, zapewne jest ono tylko teoretyczne) czy aplikacja Gaming OSD APP, która zastępuje klasyczne OSD.

Specyfikacja MSI Optix MAG322CQR
Przekątna matrycy i zakrzywienie 31,5'', 1500R
Rozdzielczość natywna 2560 x 1440 px
Częstotliwość odświeżania 165 Hz; 48 - 165 Hz FreeSync z LFC
Gęstość pikseli 93,24 ppi
Typ panelu VA
Głębia kolorów 10 bit (8 bit + 2FRC)
Powłoka matrycy Antiglare
Maksymalna jasność SDR: 300 cd/m
Kontrast statyczny 3000:1
Kąty widzenia 178/178 st.
Czas reakcji 1 ms (MPRT)
Pivot nie
VESA tak, 100x100
Złącza 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0, 1x USB Type-C
Inne Obsługa HDR, podświetlenie RGB, strobing, audio Jack 3,5 mm
Waga 7 kg 

Na papierze Optix MAG322CQR zdaje się więc posiadać praktycznie wszystko, czego wymagać można od tego typu monitora dla graczy. Propozycja MSI nie należy jednak do najtańszych w swojej kategorii, gdyż za ten monitor zapłacić trzeba ok. 2200 zł. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że jest ona naprawdę dobrze wyposażona i oferuje wiele dodatkowych funkcji, które wpływają na cenę (choćby podświetlenie w systemie Mystic Light, które można zsynchronizować z innymi urządzeniami). Niemniej jednak, na ostateczną ocenę największy wpływ będzie mieć wiele czynników - od jakości wykonania, przez ergonomię, po wyniki testów matrycy. Przejdźmy zatem do konkretów.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Optix MAG322CQR - testujemy monitor z wyższej półki. Coś dla fanów dużych rozmiarów

 0