Neffos X20 Pro - test budżetowego smartfona

Neffos X20 Pro - test budżetowego smartfona

Neffos X20 Pro - Podsumowanie

Podsumowanie, ocena budżetowych smartfonów zawsze jest dużo trudniejsza niż droższych czy flagowych propozycji, w których bez wahania można wytknąć każde potknięcie i wadę, jakie nie powinny mieć miejsca w urządzeniach za duże pieniądze. Tu trzeba odpowiednio wyważyć swoje oczekiwania i zawsze mieć z tyłu głowy, że mamy do czynienia z bardzo tanim urządzeniem, więc kompromisy są po prostu konieczne i to duże. W przypadku Neffosa X20 Pro jest podobnie, bo choć smartfon może i jest flagowym w ofercie producenta, to tak naprawdę zasila budżetową półkę, skierowaną do bardzo konkretnego odbiorcy. A mowa o użytkownikach korzystających ze smartfonów w podstawowym zakresie, tj. wykonujących połączenia, piszących wiadomości czy używających internetu i kilku przydatnych aplikacji, którzy chcieliby mieć jednocześnie niezawodne i nowocześnie wyglądające urządzenie. 

...jeśli szukacie podstawowego smartfona, który będzie jednak wyglądał jak telefon z 2020 roku, to warto rzucić okiem w stronę nowej propozycji Neffosa.

Neffos X20 Pro - test budżetowego smartfona

W takim przypadku Neffos X20 Pro może być strzałem w dziesiątkę, bo na dobre kończy z wizerunkiem smartfona, gdzie w parze z podstawową funkcjonalnością idzie również design jak dla babci (nie obrażając żadnej babci :)) Telefon wygląda atrakcyjnie, oferuje kilka ciekawych opcji kolorystycznych, został wykonany z materiałów dobrej jakości i starannie spasowany, więc mamy wrażenie obcowania z urządzeniem zdecydowanie droższym niż 599 PLN, jakie trzeba za niego zapłacić. Do tego mamy też dobrej jakości wyświetlacz, wydajność wystarczającą do codziennych aktywności czy pojemną baterię zapewniającą długi czas bez ładowarki, chociaż nie obyło się też bez kilku potknięć. Najważniejszym jest chyba sięgnięcie po gniazdo microUSB zamiast coraz powszechniejszego USB typu C oraz brak jakiegokolwiek szybkiego ładowania, co w połączeniu z akumulatorem 4100 mAh daje się we znaki, a warto też pamiętać, że możliwości fotograficzne również nie są najmocniejszą stronę X20 Pro i nie uświadczymy tu NFC. Tak czy inaczej, jeśli szukacie podstawowego smartfona, który będzie jednak wyglądał jak telefon z 2020 roku, to warto rzucić okiem w stronę nowej propozycji Neffosa. 

Neffos X20 Pro

stylowy i nowoczesny design, jakość wykonania, osobne sloty na dwie karty SIM i kartę pamięci, gniazdo 3,5 mm jack, długi czas pracy na baterii, lekka i intuicyjna nakładka na OS, cena

gniazdo microUSB, niewystarczająca jasność maksymalna, brak możliwości dostosowania parametrów wyświetlacza, brak trybu ciemnego, brak NFC, regularne przycięcia czy spowolnienia działania systemu, przeciętne możliwości fotograficzne, brak szybkiego ładowania

Cena (na dzień publikacji): 599 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Neffos X20 Pro - test budżetowego smartfona

 0